X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Roboty, które kiedyś nas wyręczą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 16:18
R2D2, C3P0, Wall-e - czy to "Gwiezdne Wojny", czy produkcje z amerykańskiej fabryki snów - roboty od dawna zawojowały wyobraźnię filmowców. Nie tylko filmowców, bo królików też - radiowemu Królikowi zamarzyły się czasy, kiedy nie będzie musiał sprzątać i wszystko za niego zrobi maszyna.

Do rozmowy o robotach przyszłości Lew i Królik zaprosili Wiktora Piotrowskiego z Trójmiasta, który wie jak roboty budować! Są roboty, które wyglądają jak roboty, są takie które wyglądają jak ludzie i takie, co przypominają zwierzęta. Ale czy są zostały zrobione też takie, które wysprzątają cały dom za nas? Jak się je programuje? 
Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji. 

Posłuchaj
53:03 Dzieci_AAC 2020_10_07-18-00-04.mp3 Roboty, które kiedyś nas wyręczą (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_07.10.2020. 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Wiktor Piotrowski
Data emisji: 07.10.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Energia napędzająca świat, to..?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:00
Filip i Leopold wpadają czasem w nastrój filozoficzny, który sprawia,że szukają odpowiedzi na zagadki wszechświata. Szukają wtedy nawet takiej odpowiedzi, którą wcześniej poznał już ktoś inny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposoby na skuteczne zapamiętywanie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 13:07
Siedzisz przy biurku przed komputerem. Rozejrzyj się wokół siebie - obok klawiatury stoją dwa kubki z herbatą, dalej leżą 3 długopisy. A tak się składa, że masz właśnie zapamiętać numer 321, patrzysz wokół siebie, powtarzasz: 3 długopisy, 2 kubki, 1 klawiatura. I już twój mózg podobno wie jak zapamiętać ten numer!
rozwiń zwiń