!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Sposoby na skuteczne zapamiętywanie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 13:07
Siedzisz przy biurku przed komputerem. Rozejrzyj się wokół siebie - obok klawiatury stoją dwa kubki z herbatą, dalej leżą 3 długopisy. A tak się składa, że masz właśnie zapamiętać numer 321, patrzysz wokół siebie, powtarzasz: 3 długopisy, 2 kubki, 1 klawiatura. I już twój mózg podobno wie jak zapamiętać ten numer!
Sposoby na skuteczne zapamiętywanie
Foto: morebyless/flickr cc 2.0

Wiadomo, że niezdrowe jedzenie, takie jak np. fast foody blokują pracę mózgu, a włoskie orzechy - które przecież nawet wyglądają trochę jak zwoje mózgowe, tę pracę mózgu poprawiają. Ale jak wpłynąć na naszą pamięć? Czy istnieją sztuczki, dzięki którym nasz mózg będzie pracował szybciej, szkoła będzie bardziej znośna, a my będziemy mogli łatwiej się uczyć? 

Posłuchaj
54:27 Dzieci_AAC 2020_09_29-17-59-08.mp3 Sposób na zapamiętywanie (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_29.09.2020.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Cecylią Bucholc-Golką zajmującą się psychopedagogiką kreatywności. Jak się uczyć, żeby się nauczyć, żeby się przy tym nie napracować i - żeby zajęło nam to jak najmniej czasu? Posłuchajcie naszego poradnika i wykonajcie z nami ćwiczenia na mózg!.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Cecylia Bucholc-Golka
Data emisji: 29.09.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Programowanie z Filipem i Leopoldem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:15
Z audycji dowiecie się, jaka jest historia komputerów, jak one działają i po co komputerowi oprogramowanie. O tym, czym jest programowanie i kto może nauczyć się tej sztuki opowie gość audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pomyśl, żeby zrozumieć. Lew i Królik o tajemnicach mózgu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:29
Lew i Królik mają ostatnio skłonność do przedziwnych rozmyślań. I tym razem proponują słuchaczom podróż w głąb mózgu, który - jako narząd ośrodkowego układu nerwowego występuje u większości zwierząt. I jak mówi Królik - od świata oddziela go tylko mała "kopułeczka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uważne uczenie się

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 22:50
Minął pierwszy miesiąc szkoły, dzieci wróciły do nauki. Jednak nie zawsze uczenie się jest efektywne. Sposoby na jego usprawnienie znane są od dawna, ale może właśnie teraz jest okazja, by je uporządkować i.. wprowadzić w życie.
rozwiń zwiń