X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Na rowerze przez Biebrzański Park Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:15
Czy da się na rowerze odwiedzić wszystkie polskie parki narodowe ? Takie zadanie wyznaczył sobie leśnik, cyklista i wielki miłośnik przyrody i zwierząt - Bartosz Popczyński. Leopold i Filip wypytali go o kolejną rowerowo-przyrodniczą wyprawę do największego z 23. parków - Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Biebrzański Park Narodowy
Biebrzański Park NarodowyFoto: Richard Semik/ shutterstock

Swoją nazwę, park znajdujący się na Podlasiu czyli na wschodzie naszego kraju, przejął od przepływającej tam rzeki. Co znaczy "Biebrza"? Wyraz ten pochodzi podobno od litewskiego słowa "bebras" które oznacza bobra. Posłuchaj

59:42 15.10.Podwieczorek Biebrzański park.mp3 Co ciekawego można zobaczyć w Biebrzańskim Parku Narodowym? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_15.10.2020.

 

Nie ma tam przecież ani połonin - jak w Bieszczadach, ani puszczy - jak w Białowieży? Ale są bagna! - To bardzo duże rozległe trawiaste tereny. Po to właśnie powstał ten park , żeby chronić tę unikatową "perełkę", unikatową nie tylko w skali Polski, ale i Europy - tłumaczył Bartosz Popczyński.

Czy bagna wysychają? Co się robi, żeby nie wyschły i nie zarosły drzewami? Kim są "naturalne kosiarki" do trawy? Jak zwiedzać biebrzański Park Narodowy? I czy na bagna można wejść ot - tak sobie? 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Bartosz Popczyński
Data emisji: 15.10.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!


Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


Zobacz także

Czytaj także

Wigierski Park Narodowy. Życie bobrów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 12:15
Północny wschód Polski to wspaniałe jeziora, a jedno z nich nazwą podobne jest, jak mówi Leopold - do śliwki węgierki… Jezioro Wigry, bo o nie chodzi, kształtem przypomina literę „S”. A dawniej nazywało się Wingry, podobno od jaćwieskiego słowa wingris (kręty, wijący się). Taką nazwę znajdujemy też w dawnej informacji o łowach Władysława Jagiełły. Kronikarz napisał, że w 1418 roku władca polował na terenie zwanym Wingri. W tamte rejony zabrał słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom przyrodnik - gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyspy Owcze. Krajobraz, klimat i ciekawe miejsca

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 15:00
Wyspy Owcze to wulkaniczny archipelag na Morzu Norweskim, między Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią. Wieją tam tak silne wiatry, że jedyne drzewa na archipelagu rosną w miastach i w dodatku nie wyrosły tam samoistnie, ale zostały posadzone przez ludzi. Za to wiele domów ma dachy porośnięte trawą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

My was "łelkomen". O fantazji w wymyślaniu nowych słów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:00
"Kangurować", "łelkolmować", "kapuczinować"… - Filip zaczął ostatnio stosować nowomowę, czyli wymyślać nowe słowa. I w dodatku obiecał Leopoldowi, że audycja będzie na tyle dziwna, że mu się "ajsy pootwierają".
rozwiń zwiń