X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Książki, które warto znaleźć pod choinką

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:00
Wielkimi krokami zbliżają się święta i choinka, a pod tą choinką prezenty. Dlatego Lew i Królik pozmawiali o książkach pod choinkę. Książka może być jednym z najlepszych prezentów na długie zimowe wieczory. 
Na Zdjęciu Maja Sołtysik
Na Zdjęciu Maja SołtysikFoto: Z prywatnego archiwum Mai Sołtysik

Posłuchaj
53:17 Dzieci_AAC 2020_11_30-17-58-14.mp3 Książki, które warto znaleźć pod choinką (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_30.11.2020.

W rozmowie o książkach towarzyszyła im, pisząca książkowo-internetowy blog, Maja Sołtysik, którą Lew i Królik nazwali „wielkim molem książkowym”, który fruwa od jednej książki do drugiej i całą zjada. Oczywiście mieli na myśli, że te książki czyta, a potem je recenzuje.  

Co takiego jest w czytaniu książek, że warto do niego zachęcać? Czy czytanie książek jest nudne? I które z książek Maja poleca pod choinkę?

Zapraszamy dzieci i rodziców do wysłuchania audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Maja Sołtysik
Data emisji: 30.11.2020
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Basia, Misiek Zdzisiek i Małpka. Rozmowa o książkach Zofii Staneckiej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 11:09
Ponieważ do radia przysłano ostatnio dla słuchaczy książki o "Basi…" autorstwa Zofii Staneckiej, Lew i Królik chcieli zaprosić do rozmowy autorkę i ilustratorkę tego książkowego cyklu czyli Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Ale wyobraźcie sobie, że na początku audycji panie się gdzieś zapodziały!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej z ważną literacką nagrodą!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:50
"Turonie, żandary, herody..." autorstwa Anny Kaźmierak, "Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej i "Widziałem pięknego dzięcioła" Michała Skibińskiego z ilustracjami Ali Bankroft. To tylko niektóre z książek, które w tym roku konkurowały o Nagrodę Imienia Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci. W czasie gali finałowej nagrodę przyznano Marii Strzeleckiej za książkę "Beskid bez kitu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barwy jesieni i melodie wypełnione szarugą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:03
W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" było jesienno-zimowo, radośnie i przy muzyce klasycznej. - Kiedy liście na drzewach pięknie żółkną, robią się wielobarwne - pomarańczowe, żółte. O tym, że jesień ma wiele kolorów przekonywał Wojciech Appel, dziennikarz muzyczny z którym Filip i Leopold rozmawiali o utworach, mówiących o jesieni.
rozwiń zwiń