X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej z ważną literacką nagrodą!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:50
"Turonie, żandary, herody..." autorstwa Anny Kaźmierak, "Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej i "Widziałem pięknego dzięcioła" Michała Skibińskiego z ilustracjami Ali Bankroft. To tylko niektóre z książek, które w tym roku konkurowały o Nagrodę Imienia Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci. W czasie gali finałowej nagrodę przyznano Marii Strzeleckiej za książkę "Beskid bez kitu".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Billion Photos

Kilka miesięcy temu autorka "Beskidu", która teraz także była gościem "Kulturoteki" przyznała w Polskim Radiu Dzieciom, że nie myśli o sobie jak o pisarce. Jak jest teraz? Czy werdykt jury coś zmienił? I czy to koniec pięknej beskidzkiej opowieści, czy może autorka myśli o kontynuacji tej historii?

Posłuchaj
56:52 Dzieci_AAC 2020_11_15-16-59-00.mp3 "Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej z ważną literacką nagrodą! (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_15.11.2020.

 

Nagroda Imienia Ferdynanda Wspaniałego wręczana jest corocznie w czasie finałowej gali Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. Jej nazwa odwołuje się do słynnego psiego bohatera, którego w 1963 roku stworzył Ludwik Jerzy Kern, a przyznawana jest najlepszej - zdaniem członków jury - polskiej książki dla dzieci wydanej rok wcześniej.

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 15.11.2020
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Słuchowisko "Tramwaj zwany Eugeniuszem" na antenie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:27
Polskie Radia Dzieciom zaprasza najmłodszych słuchaczy na słuchowisko "Tramwaj zwany Eugeniuszem". Opowiada ono o przygodach siedmioletniej Róży i jej taty, podróżujących codziennie rano do szkoły zaczarowanym tramwajem o imieniu Eugeniusz, wraz z jego nieodłącznym towarzyszem - Kasownikiem. Po drodze Róża poznaje różne, dziwne postaci i wraz z nimi poszukuje odpowiedzi na ciekawe, życiowe pytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka na cztery drzewa i Fletnię Pana". Opowieść o muzycznej wyobraźni kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 15:34
Skrzypcom wyrastają skrzydła, drzewa grają gałęziami, a motyw Fis-dur plącze się po głowie kompozytora nie dając mu chwili spokoju. "Ech. młodość! Nie napisałem jeszcze wówczas nawet tej pierwszej symfonii! Ale czy jest kompozytor, który by nie marzył o tej wielkiej, o tej największej - o Symfonii IX ?" pyta słuchacza narrator "Muzyki na cztery drzewa i fletnię Pana".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurowizja Junior 2020. Kto wygrał tegoroczną edycję?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 19:30
18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci wygrała reprezentantka Francji Valentina z piosenką "J'imagine". Polskę reprezentowała dziesięcioletnia Ala Tracz, laureatka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom z utworem "I’ll be standing". Zapraszamy do oglądania relacji z Eurowizji Junior, które nadawaliśmy prosto ze studia plenerowego Polskiego Radia Dzieciom - partona medialnego tego wydarzenia.
rozwiń zwiń