Polskie Radio Dzieciom

Jak zachęcić mózg do uczenia?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 10:00
Ludzki mózg to bardzo skomplikowana maszyneria. Jak pewnie wiecie, w codziennych zajęciach wykorzystujemy jedynie niewielką jego część. A byłoby tak dobrze namówić go do pochłaniania ogromnej ilości wiedzy, czytania książek w krótkim czasie… - czy da się to w ogóle zrobić? Jak wygimnastykować nasze mózgi, żeby efektywniej z nich korzystać. To, jak mówią radiowe zwierzaki - to naprawdę kosmiczny temat audycji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/PublicDomainPictures / 17907

Posłuchaj
51:21 podwieczorek o uczeniu się 1.12.mp3 Jak zachęcić mózg do uczenia? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie radio Dzieciom)_1.12.2020. 

O umiejętność uczenia się - i naszą, i naszego mózgu - Filip i Leopold zapytali Agatę Baj - pedagoga i trenera efektywnych technik uczenia. - Mózg ma każdy, ale informacje do mózgu nie przechodzą inaczej niż przez oko, ucho, węch, smak i dotyk. I to jedna z bardziej kluczowych informacji, kiedy chcesz wiedzieć jak się uczyć" - przekonywał gość Podwieczorka.
W czym taka informacja może nam pomóc? I jak zachęcić nasze mózgi do uczenia? 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Agata Baj
Data emisji: 01.12.2020
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!


Zobacz także
Czytaj także

W odległych galaktykach świata fantazji

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:31
Filip i Leopold bardzo lubią wymyślać niestworzone historie. Ostatnio rozmawiając zapędzili się nawet, jak to określił Leopold - w rejony "trochę daleko w głąb swojej głowy". A królik dodał, że będzie to wyprawa galaktyczna do fantastycznych światów, takich jak Narnia i kraina Hogwartu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barwy jesieni i melodie wypełnione szarugą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:03
W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" było jesienno-zimowo, radośnie i przy muzyce klasycznej. - Kiedy liście na drzewach pięknie żółkną, robią się wielobarwne - pomarańczowe, żółte. O tym, że jesień ma wiele kolorów przekonywał Wojciech Appel, dziennikarz muzyczny z którym Filip i Leopold rozmawiali o utworach, mówiących o jesieni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki, które warto znaleźć pod choinką

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:00
Wielkimi krokami zbliżają się święta i choinka, a pod tą choinką prezenty. Dlatego Lew i Królik pozmawiali o książkach pod choinkę. Książka może być jednym z najlepszych prezentów na długie zimowe wieczory. 
rozwiń zwiń