X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wiedza operowa dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 13:35
W 1910 roku, z "Metropolitan Opera" w Nowym Jorku, po raz pierwszy na świecie przeprowadzono radiową transmisję scenicznego dzieła operowego. Była to między innymi "Tosca" Giacoma Pucciniego. Te spektakle, w których muzyka współdziała z akcją, librettem - wywodzą się jeszcze z dawnych włoskich, renesansowych, maskarad karnawałowych. I na dobre zadomowiły się w kulturze współczesnej Europy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/aerogondo2

Muzycznie, rozrywkowo - operowo! W ten sposób Filip z Leopoldem zaplanowali sobie ostatnio swoją audycję. Więc o historii opery, o jej wyjątkowości i wartości porozmawiali z Tamarą Granat z Uniwersytetu Wiedzy Operowej dla Dzieci w Teatrze Wielkim w Warszawie. 

Myślicie sobie: "Ale nuda, po co o tym słuchać…to tylko takie zawodzenie..." - Wcale nie - przekonuje gość "Podwieczorka" w POlskim Radiu Dzieciom. Klasyczny ("operowy") śpiew, to nie żadne zawodzenie - to magia. I jak się jej słuchacz podda i usiądzie wygodnie w fotelu to po prostu jest w niebie!


Posłuchaj
56:42 Dzieci_AAC 2021_01_13-17-59-27.mp3 Czy jest opera i aria? Opowiedział gość Filipa i Leopolda w Polskim Radiu Dzieciom_13.01.2021.Posłuchajcie więc z nami, a dowiecie się między innymi o tym, czym jest opera, co to aria, czy gra tam orkiestra i czemu w operze tak dziwnie śpiewają.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Tamara Granat
Data emisji: 13.01.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Sporty zimowe

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 16:55
Jakich zimowych sportów chcielibyście spróbować? Narciarstwo, snowboard, sanki a może jazda na łyżwach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 61. Zimo, gdzie jesteś?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 13:00
 Wielu z nas z utęsknieniem oczekuje śniegu. Biały puch daje tyle możliwości do zabawy. Posłuchajcie, jak w różnych krajach Europy spędza się ferie zimowe, pod warunkiem.. że jest śnieg.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śnieg i inne atrakcje

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 16:55
Wreszcie popadał śnieg, to doskonała okazja na ulepienie bałwana albo jazdę na sankach i łyżwach. Nie ma na co czekać, do dzieła!
rozwiń zwiń