X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Angielskie słówka i zwroty przydatne na wakacjach za granicą

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 13:21
Z okazji zbliżających się wakacji radiowe zwierzaki postanowiły zaprosić na swój "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" nauczycielkę języka angielskiego, Martę Pawlak, która w trakcie audycji omówiła kilka słów i zwrotów przydatnych podczas podróżowania za granicę.
Najbardziej rozwijającym się językowo miastem w 2018 roku w Polsce jest Łódź.
Najbardziej rozwijającym się językowo miastem w 2018 roku w Polsce jest Łódź.Foto: Pixabay

W języku angielskim istnieje bardzo dużo idiomów, czyli sformułowań w których słowa zawsze występują razem i nie można ich tłumaczyć dosłownie, np. "a piece of cake", czyli "nic trudnego". Będąc na lotnisku dobrze jest wiedzieć co oznacza "gate", czyli "bramka", "wyjście" na porcie lotniczym. Inne przydatne słówka to np. "boarding pass" (karta pokładowa) lub "emergency exit" (wyjście awaryjne). Istotne jest to, aby nie bać się popełniać błędów i starać się mówić jak najwięcej, a jeśli czegoś nie zrozumiemy zawsze możemy poprosić, aby dana osoba powtórzyła raz jeszcze to, co powiedziała mówiąc: "Can you repeat please?". 

Posłuchaj
59:03 2021_06_15 18_00_01_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 15 czerwca godz. 18:00

 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Marta Pwalak - nauczycielka języka angielskiego
Data emisji: 15.06.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zobacz także

Czytaj także

Proszę, dziękuję, przepraszam. ABC savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 11:03
W "Podwieczorku z Filipem i Lepoldem" zwierzaki porozmawiały z Marzeną Nowicką z Akademii Montemarco o istniejących zasadach określających kulturę osobistą. Jedna z nich mówi, że młodsi powinni pierwsi przywitać się z osobami starszymi. Jednak w przypadku podawania ręki, inicjuje to człowiek, który ma więcej lat. Za zachowanie niegrzeczne uważa się także przerywanie dorosłym, a także wychodzenie bez pożegnania. Kiedy pierwszy raz idziemy do domu kolegi lub koleżanki, ich zadaniem jest to, aby nas przedstawić rodzicom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka klasyczna w bajkach - posłuchaj audycji Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 15:22
Muzyka klasyczna towarzyszy dzieciom od lat w wielu znanych bajkach i filmach. Jakie utwory są najczęściej wykorzystywane w ulubionych ekranizacjach najmłodszych widzów oraz kto je skomponował? O tym rozmawialiśmy w dzisiejszym "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom od godziny 18.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przygody Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn. Rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 21:57
Z okazji premiery kolejnej części przygód Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn, Lew i Królik - gospodarze audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" postanowili porozmawiać z autorką książki, Agnieszką Mielech. 12 tom o nazwie "Niezłe Ziółka" jest zaproszeniem czytelników do akceptacji różnorodności i nauki, dlaczego warto jest być tolerancyjnym.
rozwiń zwiń