X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Podróż do krajów słynących z wyśmienitej kuchni

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 13:00
Smok Adaś i Wojtek swoim starym zwyczajem planowali kolejną, niezwykłą podróż w nieznane. Tym razem wykorzystując tunel czasoprzestrzenny wybrali się w podróż kulinarną. Gdzie się wybrali i co na miejscu zobaczyli?
Audio
  • Posłuchaj opowieści o podróży smoka i człowieka do Meksyku i Wietnamu. (Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem/PRD).
Pola ryżowe
Pola ryżoweFoto: shutterstock

Wetrze, przyjacielu przygód wiej
Przenieś nas w świat marzeń chciej
Zanieś nas do miejsca tego
Przez Floriana wskazanego

Słowa te, powtarzane w specjalny sposób, pomogły Smokowi Adasiowi i Wojtkowi w magiczny sposób przenieść się do krajów, w których bardzo często posiłki jada się na ulicy. Była to podróż do Meksyku i Wietnamu.

Po wylądowaniu w pierwszym z państw, kierunek zwiedzania wyznaczył im niezwykły zapach apetycznych i nieznanych dań. W Wietnamie z kolei przywitał ich deszcz i tego dnia na ulicy nikt nic konsumował. Smok Adaś był nieco zawiedziony. Dowiedział się jednak, że Wietnamczycy, w każdy pogodny dzień, mają w zwyczaju jadać na schodkach swoich domów przylegających do ulicy. Czy Smok skosztował wietnamskie pyszności? O tym usłyszycie w załączonej audycji podróżniczej.

"Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdy piątek od 11.00 do 12.00.

Audycję prowadzi Wojciech Słupiński.

data emisji: 3.08.2018

jo

Zobacz więcej na temat: podróże dzieci Smok Adaś
Zobacz także

Czytaj także

Podróż Smoka i Wojtka w poszukiwaniu bocianiego gniazda

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 10:30
Pewnego wiosennego dnia, Smok Adaś i Wojtek wybrali się razem na wieś. Zaczęła się na dobre wiosna więc lada dzień ich przyjaciel bocian Florian mógł wrócić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż Wojtka i Smoka Adasia

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 15:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smok Adaś chce zostać prawdziwym pilotem samolotu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 09:00
Smok Adaś bardzo chciał zostać pilotem samolotu. Zmartwił się, że będzie to niemożliwe. Tymczasem okazało się, że nasz bohater od dawna nie tylko lata, ale także jest najprawdziwszym na świecie pilotem. Co tydzień prowadzi przecież swój latający dywan. Czy bycie takim lotnikiem było spełnieniem marzeń Smoka?
rozwiń zwiń