X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W "Skarbonce" o dziwnych podatkach

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 11:39
Podatek od chipsów, podatek od psów, od okien i od brody! Aż trudno uwierzyć! Dzisiejsza "Skarbonka" będzie poświęcona dziwnym podatkom, które były płacone już od Starożytności.
Czy liczba i wielkość okien w budynku miała znaczenie w latach w których płacono za nie podatki?
Czy liczba i wielkość okien w budynku miała znaczenie w latach w których płacono za nie podatki?Foto: Pixabay

Czy liczba okien w budynku oraz ich wielkość miały znaczenie w latach w których płacono za nie podatki? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszymy już dziś po godzinie 17.15. Ta wiedza może być dla dzieci użyteczna. Zapraszamy!

Audycja: Skarbonka (Kliknij i poznaj cykl audycji)
Prowadzi: Beata Piechowska-Olszewska
Data emisji: 9.05.2022.
Godzina emisji: 17.15.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Opis cyklu:
Jak wiadomo: łatwiej jest wydać 10 zł niż zaoszczędzić 5 zł, strata 5 zł bardziej boli niż cieszy zyskanie 10 zł. Jak kupować, żeby nie stracić i jak oszczędzać żeby zyskać?

W audycji dowiecie się m.in., co to są: odsetki, koszty, zarobki, oszczędności, czy produkty bankowe. Wszystko po to, aby zrozumieć  istotę pieniądza.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:45
Ruszyła kampania Polskiego Radia Dzieciom "Nadajemy na dziecięcej fali" - sprawdź nasze propozycje! Całodobowego PRD można słuchać w Internecie - poprzez komputery, smartfony czy tablety albo w cyfrowych odbiornikach DAB+. Antena jest dostępna także w aplikacjach Polskiego Radia. Dzięki temu stale można słuchać - na przykład w samochodzie czy na domowym sprzęcie - słuchowisk, bajek, koncertów muzyczne albo lekcji języków obcych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postęp cywilizacyjny, wynalazki, sztuczna inteligencja i latające dywany

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 12:50
Wiedzieliście, że Miś Michaś i Smok Adaś to prawdziwi miłośnicy komiksów? Choć małe smoki nie za bardzo lubią czytać, te starsze już chętnie. Trzeba przyznać, że zarówno czytanie, jak i pisanie to bardzo przydatne umiejętności. Zanim ludzkość się tego nauczyła, miała przecież znacznie trudniej. Na długo przed tym, jak ludzie nauczyli się czytać i pisać, malowali na kamiennych ścianach jaskiń, ale czy obecne wówczas dinozaury potrafiły rysować? A jeśli tak, to czym, skoro nie było kredek? Wiele na ten temat mają do powiedzenia Miś Michaś i Smok Adaś.
rozwiń zwiń