Polskie Radio Dzieciom

Islandia – wyspa na którą chce się wracać

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 12:16
Zwiedziła około 40 krajów na 3 kontynentach i stara się nie odwiedzać dwa razy tego samego miejsca. Islandia była tu wyjątkiem. Na wyspie tej była już 5 razy i planuje kolejne wizyty. Kto i dlaczego?
Audio
  • Ciekawe miejsca w podróży po Islandii. (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)_10.07.19.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Posłuchajcie o podróżach i o tym dlaczego to właśnie Islandia tak bardzo zafascynowała podróżniczkę, autorkę bloga Podróżowisko.pl – Monikę Borkowską, gościa w audycji "Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom.

Data emisji: 10.07.2019
To wydanie audycji prowadził Zbyszek Kozłowski.
Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

"Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 15.00 do 17.00

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

 

jo

Zobacz więcej na temat: dzieci
Zobacz także
Czytaj także

10 rzeczy o których warto pamiętać przed wyjazdem za granicę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 10:00
Kiedy zdarza Wam się sytuacja, w której za pół godziny musicie być na lotnisku, taksówkarz pod blokiem trąbi zniecierpliwiony, a dziecko płacze, że bez tego monstrualnego misia nigdzie się nie ruszy, natomiast Wy w tym czasie próbujecie bezskutecznie zamknąć wyładowane po brzegi walizki, zastanawiając się gorączkowo, czego zapomnieliście spakować, warto mieć w pamięci kilka sprawdzonych zasad. 
rozwiń zwiń