X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Przyglądamy się słuchawkom w Popołudniku PRD

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 23:16
Słuchawki możemy mieć na uszach, gdy słuchamy muzyki, ale są też słuchawki telefoniczne oraz słuchawki prysznicowe. Właśnie słuchawkom przyglądamy się dziś w audycji Popołudnik na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Jeśli chodzi o słuchawki, które służą nam do słuchania muzyki, to jest ich naprawdę wiele. Są słuchawki przewodowe i bezprzewodowe, dokanałowe i nauszne, małe i duże.
Słuchaj Polskiego Radia Dzieciom on-line
Słuchaj Polskiego Radia Dzieciom on-lineFoto: shutterstock.com/OlhaTsiplyar

Gdy słuchawki emitują czysty dźwięk, czujemy się, jakbyśmy byli obok instrumentu, który słyszymy i jakby ktoś naprawdę śpiewał nam do ucha piosenki. Wtedy właśnie mamy do czynienia ze słuchawkami dobrymi z audiofilskiego punktu widzenia. Audiofil to ktoś taki, kto bardzo dobrze czuje muzykę, a przy tym uwielbia słuchać naturalnych i prawdziwych dźwięków.             

Niektóre słuchawki emitują dźwięk przestrzenny, czyli taki, który pozwala nam usłyszeć przestrzeń. Takie słuchawki doskonale sprawdzą się w przypadku miłośników gier komputerowych. Jedną z funkcji słuchawek jest także tłumienie dźwięku z zewnątrz, co oznacza, że jak je założymy, nie usłyszymy naszego otoczenia, przez co będziemy mogli lepiej skupić się na tym, co rzeczywiście słyszymy w słuchawkach.

Niektóre słuchawki są wyposażone w AMC, dzięki czemu potrafią za pomocą technologii odwróconej  fali potrafią wyciąć nieprzyjemne dźwięki z naszego otoczenia. 

Audycja: Popołudnik

Prowadzi: Jacek Zawada

Data emisji: 04.08.2022

Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

W "Popołudniku" Dzień Informatyka

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 18:00
Mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, gdy zbudowano pierwsze komputery elektroniczne. Miały one rozmiary sporych pomieszczeń i zużywały kilkaset razy więcej energii niż współczesne komputery osobiste, a jednocześnie miały miliardy razy mniejszą moc obliczeniową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się kryje za nazwami miejscowości? 

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 11:55
Zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięły się nazwy poszczególnych miejscowości? Dlaczego niektóre z nich są krótkie i proste w wymowie, a inne to prawdziwe łamańce językowe? Dlaczego niektóre nas śmieszą, inne z czymś nam się kojarzą, a jeszcze inne wyglądają jak zlepek różnych słów? Michał Rusinek, autor książki
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking gigantycznych warzyw w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 23:05
3 sierpnia obchodzimy Dzień Arbuza. Z tej okazji w Popołudniku zajmiemy się nie tylko dużymi owocami i warzywami, ale też powiemy sobie o tym, w jaki sposób odróżniać, co jest owocem, a co warzywem. W Polskim Radiu Dzieciom nie brakuje programów, w których mowa o zdrowym odżywianiu, przepisach kulinarnych oraz o pochodzeniu konkretnych potraw. Tym razem zajmiemy się gigantycznymi warzywami, a właściwie największymi warzywami na świecie. 
rozwiń zwiń