Polskie Radio Dzieciom

Co robić, żeby dobrze nam się spało?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2023 11:45
O tym, że sen jest bardzo ważny, nie trzeba nikomu przypominać. W końcu przesypiamy sporą część naszego życia. Nie jest to jednak czas stracony! Podczas snu organizm ma czas na regenerację, a my odpoczywamy. Gdy śpimy, porządkuje się nasza pamięć. W czasie snu zwiększa się też poziom hormonu wzrostu, który sprawia, że rośniemy. Gdy się wyśpimy, mamy lepszy humor następnego dnia.
Dla wypoczynku ważny jest głęboki, wolnofalowy sen, którego istotą jest zahamowanie aktywności mózgu - podkreślają naukowcy
Dla wypoczynku ważny jest głęboki, wolnofalowy sen, którego istotą jest zahamowanie aktywności mózgu - podkreślają naukowcy Foto: Glow Images/East News

Dzieci roczne i dwuletnie powinny spać od 11 do 14 godzin dziennie razem z drzemkami, dzieci w wieku przedszkolnym 10-13 godzin, starsze dzi

Posłuchaj
179:29 2023_04_03 14_59_59_RadioDzieciom_Popoludnik.mp3 Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom 3 kwietnia godz. 15:00

 eci 9-11 godzin, nastolatkowie 8-10 godzin, a dorosłym zaleca się 7-8 godzin snu w ciągu doby.



Wiele się mówi na temat dbania o jakość naszego spania, czyli tzw. higienie snu. O tym, co robić, żeby dobrze nam się spało, najlepszych poduszkach i kołdrach obciążających, a także o tym, kim jest lunatyk i dlaczego niektórzy chrapią będziecie mogli posłuchać w dzisiejszym Popołudniku na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.

Telefon do studia PRD: 22 645 20 55.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

Kosmiczna wyprawa, czyli astronomowie i ich odkrycia

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2022 21:56
W audycji rozmowa o tym, do czego służy teleskop, czym jest kosmos i układ słoneczny, dlaczego w obserwacjach nieba niezbędny jest kalendarz, a także co to jest niebieski zwierzyniec, czym różni się meteor od meteorytu i jak wygląda życie na stacji kosmicznej. Przypominamy także sławnych astronomów i ich odkrycia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawostki o pizzy w "Popołudniku" PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 13:40
9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Codziennie sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita. Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch Marghericie Sabaudzkiej, która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Dyplomaty. Czym jest dyplomacja?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 09:52
10 lutego obchodzimy Dzień Dyplomaty. Ale czym właściwie jest dyplomacja? Odnosi się tylko do relacji państwowych, a może jest także określeniem pewnego sposobu komunikowania i zachowania? Co dokładnie oznacza? Dyplomacja to pojęcie, które swoją historią sięga czasów starożytnej Grecji i Rzymu. Pierwsze wzmianki dotyczące dyplomacji możemy dostrzec w Biblii.
rozwiń zwiń