Polskie Radio Dzieciom

Rekolekcje wielkopostne

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 10:05
Odwiedziliśmy naszą zaprzyjaźnioną szkołę im. Urszuli Ledóchowskiej na warszawskim Mokotowie, gdzie razem z uczennicami i siostrą Beatą Zawiślak rozmawialiśmy o tym jak spędzić czas Wielkiego Postu i przeżyć jeden z jego bardzo ważnych elementów – rekolekcje.
Audio
Transmisja internetowa rekolekcji wiekopostnych z udziałem biskupa Michała Janochy 29 bm. Z uwagi na epidemię koronawirusa Archidiecezja Warszawska zorganizowała taką formę rekolekcji Wielkiego Postu 2020.
Transmisja internetowa rekolekcji wiekopostnych z udziałem biskupa Michała Janochy 29 bm. Z uwagi na epidemię koronawirusa Archidiecezja Warszawska zorganizowała taką formę rekolekcji Wielkiego Postu 2020. Foto: PAP/Leszek Szymański

Prowadzenie: Marta Kawalec

Data emisji: 29.03.2010

Godzina emisji: 9:00

Zapraszamy na audycję z cyklu Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony w każdą niedzielę o godz. 9.00

-

Zapraszamy na wspólną wyprawę na poszukiwanie skarbu, ukrytego w pewnej szkatułce. Kluczem do niej jest słowo, które otworzy nam dostęp do różnych "niebieskich sekretów". Słuchajcie i bawcie się razem z nami, odkrywając przy tym najważniejsze tajniki naszej wiary. We wspólnocie siła, dołączcie więc do tego radosnego i ekspresyjnego grona, które szybko dojrzewa, pozostawiając wspaniałe owoce.

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Ofiarowanie Pańskie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 10:01
Święto Ofiarowania w świątyni Pana Jezusa to także dzień osób ofiarowanych Bogu - zakonników i sióstr zakonnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielki Post

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 10:05
Zgodnie z nauką Kościoła Wielki Post powinien być czasem umartwień, rozmyślań, wzmożonej pobożności i dobrych uczynków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trzecia niedziela Wielkiego Postu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 10:05
Niedziela Radości, do której kluczem jest Dobra Nowina - czyli Ewangelia. Słuchamy jej co tydzień w Kościele. Ale także, jako wielki skarb - wydobywamy z Niebieskiej Szkatułki.
rozwiń zwiń