Polskie Radio Dzieciom

Czas zaklęty w Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 16:15
Czasem myślimy,że wspaniałe przygody spotkają nas gdzieś daleko, najlepiej na końcu świata. Ale czy wiemy, co się kryje pod naszymi stopami? Jakie skarby skrywa w sobie ziemia?
Audio
  • Czas zaklęty w ziemi i kamieniach (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_16.11.2019
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Yurlov/Shutterstock.com

Czasem zwykłe zdarzenia- choćby wycieczki górskie - mają wpływ na nasze życiowe wybory.
- Rodzice często zabierali mnie na wycieczki, i zdarzało się,że podczas górskich wędrówek spotykaliśmy zbieraczy minerałów. Potem w szkole nauczyciele tłumaczyli nam czym są skały. Dopiero na studiach zrozumiałam jak zbudowana jest ziemia, czym są kamienie i dlaczego są kolorowe albo szare. Ale to właśnie kiedyś góry wchłonęły mnie i to one pokazały mi, czym powinnam się zająć - opowiadała dr hab Magdalena Matusiak-Małek z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Wrocławskiego.
W “Bajkowym Ogrodzie” rozmawialiśmy z nią o kamieniach, które pozwalają naukowcom spojrzeć … w głąb czasu.

Audycja: Bajkowy ogród 
Prowadzi:  Pascal Kaczorowki
Gość: dr hab Magdalena Matusiak-Małek/Uniwersytet Wrocławski 
Data emisji: 16.11.2019
Audycja "bajkowy ogród" w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

--

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Jak tuż za blokiem znaleźć dzikie ostępy – mikro wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 09:00
Brak czasu, pieniędzy i pomysłu. To główne wymówki przed zorganizowaniem rodzinnej wyprawy. Okazuje się, że fascynujące miejsca można znaleźć tuż za blokiem. By je poznać nie trzeba ani pieniędzy, ani wiele czasu. Oto kilka wskazówek ja je odkryć.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziki rezerwat w miejscu parku romantycznego

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:00
Przyrodniczy spacer po rezerwacie przyrody Morysin był tematem audycji „Bajkowy ogród”. Rezerwat ten jest pozostałością po nadwiślańskim łęgu, dawnym królewskim zwierzyńcu i parku romantycznym. Dziś wygląda dziko i bajkowo. O tym w załączonej audycji.  
rozwiń zwiń