X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

3 marca - Światowy Dzień Środowiska Afrykańskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 14:22
W audycji "Bajkowy ogród" nie mogło zabraknąć audycji w której powiemy szerzej o roślinności Afryki. Ekspertkami w tym temacie były pięciolatki Matylda i Mila. 
Audio
  • Światowy Dzień Środowiska Afrykańskiego - audycja z udziałem przedszkolaków (Bajkowy Ogród/Polskie Radio Dzieciom)_29.02.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Afryka to niezwykły kontynent na który składają się zarówno pustynie, puszcze jak i dżungle. Żyją w nich dzikie zwierzęta i kwitnie bardzo bujna i różnorodna roślinność. Pascal Kaczorowski zaprosił słuchaczy do "Bajkowego ogrodu" pełnego dzikich roślin afrykańskich. Które z nich zadomowiły się w polskiej kuchni? Jak możemy pomóc przyrodzie, która nas otacza? Na te, i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszeć można w załączonym zapisie audycji.

Audycja: Bajkowy ogród 
Prowadzi: Pascal Kaczorowki
Gość: Mila i Matylda
Data emisji: 22.02.2019
Audycja "Bajkowy ogród" w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

***

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

Zobacz także

Czytaj także

Oko w oko z nosorożcem

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 12:00
W dzisiejszym Zwierzyńcu gościmy na terenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, ponieważ właśnie tutaj mieszka bohater naszej dzisiejszej audycji. A właściwie bohaterka.. Marusia, bo tak ma na imię nosorożec indyjski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowe mamy w świecie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 12:00
W dzisiejszym "Zwierzyńcu" gościmy na terenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego, aby wyruszyć na przygodę w towarzystwie wyjątkowych mam w świecie zwierząt. W Dniu Święta wszystkich mam poznajemy zwyczaje panujące w królestwie także mam zwierzęcych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowe dzieci w świecie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:00
Na terenie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego aż roi się od zwierzęcych maluchów. Podczas spaceru po tym niezwykłym zoo, poznamy historię najmłodszych z najmłodszych gatunków.
rozwiń zwiń