Polskie Radio
Section05
ZOO

Nowy, niezwykły mieszkaniec warszawskiego zoo

W warszawskim zoo przyszedł na świat nowy myszojeleń, czyli kanczyl jawajski. To wyjątkowo samodzielny maluch, który krok w krok podąża za swoją mamą, Lindą. Nad bezpieczeństwem kanczylowej rodziny czuwa tata, Arnold, a jej ludzcy opiekunowie dbają o dobrostan całej trójki, dając im świeże i zdrowe smakołyki. Jak będzie się nazywał nowy kanczyl? I co warto wiedzieć o tych zwierzętach? Sprawdziliśmy to w "Jedynce Dzieciom".
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska dzieci ZOO Warszawa

Złota Wyspa. Paweł Althamer stworzył w Warszawie nową przestrzeń do wspólnych działań

Skalisty wybieg na którym mieszkały niedźwiedzie brunatne przy Alei Solidarności był przez lata jednym z najbardziej charakterystycznych punktów stolicy. Od kiedy w 2020 roku, po 68 latach misie opuściły wybieg, stał on pusty. Aż do teraz: Paweł Althamer wpadł na pomysł, aby stworzyć tam przestrzeń przeznaczoną dla ludzi, dla wspólnych działań międzypokoleniowych i międzyśrodowiskowych. A na dodatek pomalował go na złoto.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA Paweł Althamer Warszawa ZOO Katarzyna Cygler Trójka

Nowy lokator warszawskiego zoo. Para myszojeleni doczekała się kolejnego potomka

W stołecznym zoo urodził się kolejny myszojeleń czyli kanczyl jawajski. Jego rodzicami są Linda i Arnold. "Mały, niespełna 10 centymetrowy myszojeleń, cały czas poznaje otoczenie i z ciekawością rozgląda się po zakamarkach swojej woliery. Jako zwierzę kopytne jest dość samodzielny" - poinformował stołeczny ogród zoologiczny.
Zobacz więcej na temat:  ZOO zwierzęta regiony Warszawa mazowieckie POLSKA

Przed mikrofonami Polskiego Radia: Jan Żabiński – wieloletni dyrektor stołecznego ZOO, konspirator ratujący uciekinierów z getta warszawskiego, Powstaniec Warszawski

Cykl "Przed mikrofonami Polskiego Radia" rozpoczynamy spotkaniem z Janem Żabińskim: wieloletnim dyrektorem stołecznego ZOO, konspiratorem ratującym uciekinierów z getta warszawskiego, Powstańcem Warszawskim.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie getto warszawskie ZOO Polskie Radio historia Polski historia radiofonii

"Zwierzaki mają odebrany chleb". Radni zabrali 4 mln zł wrocławskiemu zoo, by dać piłkarzom

Wrocławscy radni zdecydowali o przekazaniu czterech milionów złotych na wsparcie klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław, które pierwotnie miały zostać przeznaczone na zoo. Po tej decyzji w mediach pojawiły się komentarze internautów, którzy są coraz bardziej zdezorientowani tym, co dzieje się w mieście rządzonym przez Jacka Sutryka z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wrocław dolnośląskie samorząd regiony ZOO Platforma Obywatelska pieniądze