X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czym są chwasty i co różni je od kwiatów?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 16:46
28 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Doceniania Chwastów. Ekolodzy kochają te rośliny, a  rolnicy ich nie znoszą. Ale czy chwasty są rzeczywiście takie złe? Może dobrze, że je mamy tym bardziej, że  niektóre ich gatunki są już zagrożone wyginięciem.
Audio
  • Czy chwasty to rośliny, które rosną tam, gdzie ich nie chcemy? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_28.03.20.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MichaelGaida/Pixabay

Chwasty to rośliny silne, agresywne i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a w dodatku szybko się rozmnażają i wydają dużo nasion. Chwasty nie zawahają się skorzystać z pomocy wiatru, wody, ptaków czy gryzoni by dostać się tam, gdzie chcą.
W "Bajkowym Ogrodzie" zaprosiliśmy do rozmowy o tych sprytnych roślinach.

Audycja: Bajkowy ogród 
Prowadzi: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 28.03.2019
Audycja "Bajkowy ogród" w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.
Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!

jo


Zobacz także

Czytaj także

Wiosna, czas przebudzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 13:31
Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy wszystko budzi się z zimowego snu, wszystko zaczyna rozkwitać i mienić się tysiącami barw. Wiosna to również czas, prac ogrodowych. Wiosna to w końcu czas obserwacji niezwykłej tajemnicy.. Tajemnicy życia
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery wyjątkowe nasionka i ich losy

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 13:31
Pierwszego kwietnia Polskie Radio Dzieciom obchodziło swoje 4 urodziny, w związku z tym w dzisiejszej audycji poznamy właśnie 4 wyjątkowe nasionka, które symbolizują co innego, które są tak nam bliskie a niektóre tak dalekie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Florystyka - sztuka pełna kwiatów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 10:00
27 kwietnia obchodzimy Dzień Florysty, dlatego z naszym radiowym mikrofonem wybralismy się do jednej z wrocławskich kwiaciarń, aby porozmawiać o sztuce tworzenia bukietów. 
rozwiń zwiń