X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Nasz przyjaciel wiatr. Zefir a skąd Euros?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 20:00
Czasem ciepły, albo chłodny, plącze włosy i pomaga płynąć z falami. Od wieków był wykorzystywany jako źródło energii.Służył ludziom do mielenia zboża w młynach, czy nawet do budowania elektrowni.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Siłę wiatru mierzymy w skali Beauforta - została stworzona do obserwacji wzrokowej. Można ocenić siłę wiatru patrząc, jak działa na morze i na drzewa. Nie tylko na morzu, ale i na lądzie. 


Posłuchaj
58:10 13.06. Bajkowy ogród.mp3 Jak mierzymy siłę wiatru? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_13.06.2020.

 

15 czerwca obchodzimy święto wiatru, dlatego Pascal opowiedział o nim Mili. Kim był Boreasz, a kim Notos? Skąd wiał Zefir a skąd Euros? Zapraszamy do wysłuchania audycji.


Audycja: Bajkowy ogród
Prowadzi:
 Pascal Kaczorowski
Data emisji: 13.06.2020
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza
Zobacz także

Czytaj także

"Zwierzyniec". Pies na placu zabaw

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 23:55
Czarne, białe, brązowe albo łaciate. Mogą być też małe albo duże, chude, grube, z ogonem albo bez niego. A wszystkie są bardzo kochane i uwielbiane przez większość dzieci. 1 lipca obchodzony jest Dzień Psa dlatego w "Zwierzyńcu" porozmawialiśmy o ciekawych cechach tych czworonogów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe i najszybsze zwierzęta świata

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 09:00
Kontynent afrykański może pochwalić się niezwykłym bogactwem zwierząt. Zamieszkują go  m. in. tak egzotyczne zwierzęta, jak lwy, słonie, nosorożce, gepardy, hieny i lamparty. Podczas swojej wyprawy Szymon Radzimierski miał okazję poznać wiele z nich. Które zwierzęta afrykańskie zrobiły na nim największe wrażenie?
rozwiń zwiń