Polskie Radio Dzieciom

Czy rośliny zapadają w zimowy sen?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 11:00
Przyszły już coraz zimniejsze listopadowe dni i noce. Nie tylko ludzie w takich wypadkach szukają ciepła. Rośliny także. Jak możemy im pomóc przetrwać trudny zimny czas?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Andrey Novgorodtsev

Posłuchaj
51:57 Dzieci_AAC 2020_11_07-11-58-33.mp3 Czy rośliny zapadają w zimowy sen? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_7.11.2020.

 

Odpowiedzi na to pytanie szukali ostatnio Pascal i Bella - maskotka Mili. A Wy wiecie, jak można pomóc roślinom w ogrodzie? Warto choćby pamiętać o tym, że jesienne liście, które opadły już z drzew służą nie tylko do zabawy, deptania i turlania się na nich - są też ściółką - wspaniałym dywanem - kołderką dla różnych roślin. Trzeba też przed zimą przyciąć trochę rośliny. Posłuchajcie, jak o jesiennych pracach w ogrodzie opowiadają Pascal z Bellą. 

Audycja: Bajkowy ogród
Prowadzi:
 Pascal Kaczorowski
Data emisji: 31.10.2020
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


jo


Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza DAB+
Zobacz także
Czytaj także

Ekologiczne ogrody. W przyjaźni z bielinkiem kapustnikiem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 10:00
Jest niewielki, biały z czarnymi kropkami na skrzydłach. Schronienia szuka nie w wiejskich ogródkach, tylko na dzikich roślinach spokrewnionych z kapustą. Zamieszkuje raczej łąki, pola, skraje lasów i górskie doliny. Co kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, gdy następuje duży wzrost liczebności tych owadów, bielinki masowo migrują na południe Europy. Lecą wtedy tysiącami tuż nad ziemią. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciekawostki na temat grzybów. Grzybobranie Lwa i Królika

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 08:00
Grzyby są jedną z najbardziej fascynujących i jednocześnie najmniej poznanych grup organizmów na Ziemi. Mają tak rozmaite kształty, formy, sposoby na życie i zastosowania jak to tylko możliwe. Ocenia się, że poznaliśmy dopiero od 2-16% gatunków grzybów. Jakie jeszcze tajemnice przed nami kryją?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesienne zabawy na świeżym powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 16:45
Na pewno wiecie jak wspaniale jest bawić się jesiennymi liśćmi, wędrować przez bukowe lasy pełne październikowych kolorów, albo zbierać grzyby… Bella, maskotka pięcioletniej Mili twierdzi, że jesień można wziąć pod rękę. Czy tak właśnie jest? 
rozwiń zwiń