X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dzikie Łabędzie" - premiera teatralna i warsztaty filmowe "Klatka Po Klatce"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 12:14
"Daleko stąd, tam, dokąd lecą jaskółki, kiedy u nas jest zima, mieszkał król, który miał jedenastu synów i jedną córkę, Elizę" - tak rozpoczyna się jedna z tych baśni Andersena, to których twórcy sięgają najczęściej. Dwanaście łabędzi - historia dwunastu królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę. Tę piękną opowieść o poświęceniu się dla innych, już niedługo będzie można obejrzeć na scenie krakowskiego teatru Groteska.
Audio
  • "Dzikie łabędzie" i "Klatka po klatce" (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_9.02.2020.
Dzikie łabędzie - Teatr Groteska w Krakowie. Premiera 15.02.2020.
"Dzikie łabędzie" - Teatr Groteska w Krakowie. Premiera 15.02.2020. Foto: Maciej Szymanowicz

Atutami przedstawienia są muzyka i piosenki skomponowanie przez Tomasza Łuca, pełne ekspresji układy choreograficzne oraz malarska scenografia i kostiumy. - Spektakl tworzy się bardzo długo, jest wiele ciężkich prób, od rana do wieczora, trzeba wykonać kilka tysięcy kroków, żeby efekt sceniczny był ciekawy i opowiadał widzom o emocjach na które chcemy zwrócić uwagę - mówił w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom twórca choreografii w spektaklu - Maciej Florek. Nad spektaklem pracował wczytując się w kilkunastostronicowy scenariusz. - Dzikie łabędzie mają różne przygody - latają w burzy, przenoszą Elizę na drugą stronę oceanu. Dzięki takiemu scenariuszowi mam ogromną przestrzeń dla swojej wyobraźni - podkreślał artysta.

W tej opowieści będą i turnieje rycerskie, i wiele wzruszeń. Będą też, jak to w starych baśniach bywa - straszne elementy tej historii, ale przecież w baśniach dobro zawsze zwycięża. W "Kulturotece" zapraszamy więc do krakowskiego teatru na uniwersalną opowieść o triumfie dobra nad złem.

Premiera spektaklu - w sobotę, 15 lutego 2020 r.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W drugiej części audycji autorka podjęła tematykę warsztatów filmowych dla dzieci  "Klatka po Klatce". 

Film animowany jest pasją Alicji Witkowskiej, w tym kierunku skończyła studia, a od pięciu lat prowadzi autorski projekt warsztatów dla dzieci "Klatka po Klatce" - podczas których dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię. "Mi się nie nudzi, bo robię filmy" - to hasło przewodnie tych spotkań. Wycinają, lepią z plasteliny, a korzystając z techniki piksalacji animują samych siebie i różne przedmioty. O tym co "Klatka…" proponuje warszawskim dzieciom w czasie ferii zimowych opowiedziała prowadząca warsztaty Sofia Nabok - można zgłosić się na tygodniowe intensywne zajęcia, podczas których dzieci pracują nad projektem po sześć godzin dziennie. A jak im się mówi, że w tydzień zrobią film, to siedzą po godzinach, nie chcą przerw w zajęciach, tak są przejęte pracą - opowiadają pomysłodawczynie projektu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja "Kulturoteka"
Data emisji: 9.02.2020
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo


Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca czas wolny
Zobacz także

Czytaj także

Recytuj z Warszawską Syrenką!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 10:00
Do tego konkursu od lat przystępują tysiące dzieci. Natomiast do ścisłego finału dostaje się około 200 osób. W tym roku zapewne będzie podobnie. Zatem 43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka 2020" czas zacząć!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmawiajmy z naturą. "Słowik i Babka Natura" w lubelskim teatrze Hansa Christiana Andersena

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 12:46
Babcia Dora mieszka na wsi i wcale nie jest zwyczajną Babcią – rozmawia z Matką Naturą, roślinami i zwierzętami, zna mnóstwo baśni, a jej mąż - Dziadek - jest zapalonym pszczelarzem. Ale kiedy Dziadek umiera, gospodarstwo trzeba sprzedać, a Babcia przeprowadza się do rodziny w mieście. W audycji "Kulturoteka" relacja z premiery sztuki "Słowik i Babka Natura".
rozwiń zwiń