X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Recytuj z Warszawską Syrenką!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 10:00
Do tego konkursu od lat przystępują tysiące dzieci. Natomiast do ścisłego finału dostaje się około 200 osób. W tym roku zapewne będzie podobnie. Zatem 43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka 2020" czas zacząć!
Audio
  • 43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka 2020" (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_19.01.20.
43. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka 2020
43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka 2020" Foto: mat. pras.

- Konkurs rozpoczyna się eliminacjami w szkołach, a potem w gminach, powiatach i na końcu u nas - mówi Anna Mizińska z Mazowieckiego Instytutu Kultury, koordynator przedsięwzięcia.  
Jaki tekst wybrać do recytacji? Tematyka jest dowolna, ale organizatorzy zachęcają do skorzystania z literatury nieksiążkowej, nie z podręcznika. Może pomóc pani w bibliotece. - Punktujemy tych, którzy sięgają gdzieś dalej. A naprawdę - bogactwo literatury dla dzieci jest tak ogromne, że warto poczytać - zachęca Anna Mizińska.

W "Kulturotece" powracamy także do ubiegłotygodniowego tematu omawianego w audycji "Czy umiesz gwizdać, Joanno?” Opowieść szwedzkiego autora Ulfa Starka o przyjaźni chłopca i dziadka, została napisana jakiś czas temu, chociaż polscy czytelnicy poznali tę książkę niedawno. Mówiliśmy o niej nie bez powodu ponieważ 24 stycznia w warszawskim Teatrze Guliwer miała miejsce premiera spektaklu pod tym samym tytułem.
W "Kulturotece" możemy usłyszeć fragmenty spektaklu, rozmowy z twórcami i wrażenia młodych widzów. Okazuje się, że choć przedstawienie adresowane jest do młodszych dzieci, to z obejrzenia tej historii będą zadowoleni również ci, co dawno skończyli pięć lat. - Przedstawienie nie jest o śmierci, choć tam pojawia się ten motyw, to prawda - opowiada Tomasz Kowol, autor spektaklu i odtwórca jednej z ról, ale ta historia jest o życiu. O tym, że każdy dzień i każda chwila naszego życia może być po coś - nie musi być zamknięta w klatce, w pustym pokoju, w samotności - przekonuje artysta.

Do wysłuchania "Kulturoteki" zaprasza Martyna Chuderska

Audycja "Kulturoteka"
Gość: Anna Mizińska Mazowiecki Instytut Kultury
Data emisji: 19.01.2020
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Dba o słuch melomanów, uczy dobrych dźwięków - Filharmonia Szczecin i jej wszechstronna misja

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 10:00
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ma wiele pomysłów na to, jak zaprzyjaźnić dzieci z muzyką klasyczną. Placówka podejmuje bardzo szerokie działania edukacyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsztaty filmowe dla młodzieży na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 08:00
Czy wystarczy wziąć do ręki telefon,  zacząć nagrywać, a potem wgrać film na portal społecznościowy i gotowe? Czy produkcja własnych filmów to rzeczywiście tak prosta sprawa?
rozwiń zwiń