X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rozmawiajmy z naturą. "Słowik i Babka Natura" w lubelskim teatrze Hansa Christiana Andersena

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 12:46
Babcia Dora mieszka na wsi i wcale nie jest zwyczajną Babcią – rozmawia z Matką Naturą, roślinami i zwierzętami, zna mnóstwo baśni, a jej mąż - Dziadek - jest zapalonym pszczelarzem. Ale kiedy Dziadek umiera, gospodarstwo trzeba sprzedać, a Babcia przeprowadza się do rodziny w mieście. W audycji "Kulturoteka" relacja z premiery sztuki "Słowik i Babka Natura".
Audio
  • Relacja i fragmenty premiery sztuki “Słowik i Babka Natura” (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_02.02.20.
Słowik i Babka Natura - premiera 1.02.2020. teatr Andersena w Lublinie
"Słowik i Babka Natura" - premiera 1.02.2020. teatr Andersena w LublinieFoto: Tomasz Tylus

Jest to historia o życiu w harmonii ze światem. Baśń w zamyśle twórców jest luźną parafrazą opowieści Andersena o tym samym tytule. - Andersen towarzyszył mi od dzieciństwa - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom reżyser spektaklu, Przemysław Jaszczak.

Twórcy sięgają więc po klasyczną opowieść, by na jej podstawie zbudować jednak zupełnie nową historię. - To nie była taka zwykła sztuka, jak różne o ekologii. Na początku myślałam, że temat sztuki jest taki zwykły - nie zanieczyszczać. Ale jak obejrzałam spektakl przekonałam się, że reżyser zrobił to w nieoczywisty sposób - przekonuje Hania, która razem ze swoją siostrą Tosią, była gościem Martyny Chuderskiej. - Już pierwsza scena spektaklu bardzo mi się podobała. Świnka i gąska - zwróciłam na nie uwagę, bo to niby są takie małe szczegóły, ale mogą zachwycić. Historia była opowiedziana idealnie - podsumowała Tosia.
Zapraszamy do wysłuchania "Kulturoteki". W audycji można też usłyszeć fragmenty spektaklu, a także obszerną rozmowę z reżyserem, którą tuż po spektaklu przeprowadził, prawdziwie po reportersku, 12-letni Stanisław Sadownik.

Do wysłuchania "Kulturoteki" zaprasza Martyna Chuderska

Audycja "Kulturoteka"
Data emisji: 2.02.2020
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00.

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

jo


Zobacz także

Czytaj także

Twórcy filmów rysunkowych o "Basi"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 11:45
- Z dziećmi nie mamy problemów. "Basia" się im podoba. Najbardziej boimy się rodziców. Tak podsumowują pracę nad serią filmów animowanych "Basia", twórcy zaproszeni do studia Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recytuj z Warszawską Syrenką!

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 10:00
Do tego konkursu od lat przystępują tysiące dzieci. Natomiast do ścisłego finału dostaje się około 200 osób. W tym roku zapewne będzie podobnie. Zatem 43. Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka 2020" czas zacząć!
rozwiń zwiń