X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rozmowa z Olgą Bończyk o "Miganych wierszach"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:00
Chory Kotek, Lokototywa, Dyzio Marzyciel - wiersze należące do klasyki polskiej poezji dla dzieci są z nami od lat. Niedawno doczekały się przekładu na język migowy. W projekcie "miganewiersze.pl" dwudziestu wybitnych polskich artystów przeczytało dwadzieścia wierszy znanych polskich poetów, które są lubiane przez dzieci.
www.miganewiersze.pl
www.miganewiersze.plFoto: mat. pras.

Posłuchaj
54:16 Dzieci_AAC 2020_11_08-16-59-52.mp3 Rozmowa z Olgą Bończyk o pracy nad "Miganymi Wierszami" (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_8.11.2020.

 

Ideą projektu - jak piszą pomysłodawcy - jest pokazanie piękna języka migowego i nauka niektórych podstawowych znaków w tym języku. I rzeczywiście nagrane filmiki tak przykuwają uwagę widza, że czasem tłumacz Marta Abramczyk (aktorka-performerka, posługująca się biegle polskim językiem migowym) kradnie całe show. Dzięki niej, jak na dłoni, widać wyjątkowość języka "miganego".

O pracę nad "Miganymi Wierszami" zapytaliśmy Olgę Bończyk - aktorkę, wokalistkę i ambasadorkę tego projektu. Czy trudno było dokonać przekładu tej poezji? - Język migowy nie jest językiem trudnym, ale posługuje się systemem znaków. I często jest tak, że trzeba użyć pewnej kompilacji znaków, żeby przełożyć słowo, które można przeliterować - ale żeby to nie trwało za długo, trzeba wymyślić znak - tłumaczył gość "Kulturoteki" w Polskim Radiu Dzieciom.

Zapraszamy do wysłuchania tej ciekawej rozmowy o języku świata ciszy. W audycji było można także usłyszeć wiersz "Rzepka" Juliana Tuwima w interpretacji Jarosława Boberka.

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 08.11.2020
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: DAB+ literatura dziecięca
Zobacz także

Czytaj także

Światowa premiera "Czarnego Młyna"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:51
Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą do ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych "Czarnym Młynem", w miasteczku zaczynają się dziać niesamowite rzeczy... Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki". Nieprzypadkowa książka dla przedszkolaków

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 10:00
Książka Rafała Witka "Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki" jest jak miły powrót do dzieciństwa. Bo wyobraźcie sobie przedszkole, do którego chodzą i dzieci i zwierzaki! To jak marzenie każdego malucha. A takie właśnie jest Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki! W swojej nowej grupie przedszkolnej pięcioletnia Malina spotyka Kociaka, Szczeniaka, Królika, Fretkę, a nawet Dzięcioła. I świetnie się z nimi bawi!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gwiazdkopisanie". Ogłaszamy wyniki konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 13:00
Zakończył się świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia zorganizowany przez Polskie Radio Dzieciom. Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom wpłynęło mnóstwo pięknie napisanych i zilustrowanych prac, opowiadań, komiksów, wierszy i kartek z pamiętnika. Nadszedł czas ogłoszenia wyników. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń