X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Światowa premiera "Czarnego Młyna"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:51
Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą do ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych "Czarnym Młynem", w miasteczku zaczynają się dziać niesamowite rzeczy... Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom. 
Plan filmowy Czarnego Młyna. Na zdjęciu  reżyser Mariusz Palej i aktor Mateusz Winek.
Plan filmowy "Czarnego Młyna". Na zdjęciu reżyser Mariusz Palej i aktor Mateusz Winek.Foto: Bartosz Mrozowski

Mariusz Palej i Magdalena Nieć, twórcy uznanego obrazu "Za niebieskimi drzwiami", tym razem zapraszają do obejrzenia ekranizacji kolejnej książki Marcina Szczygielskiego "Czarny Młyn". Książka zyskała uznanie młodych czytelników. To wzruszająca opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą.

Film, którego polska premiera jeszcze przed nami, została już doceniona przez widzów. "Czarny Młyn" otrzymał Nagrodę Jury Młodzieżowego na 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech, gdzie miał światową premierę.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że film ze swojej światowej premiery wrócił już z nagrodą - mówił w "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom reżyser filmu, Mariusz Palej, który wraz z Magdaleną Nieć był gościem audycji.
Jak autorzy filmu pracowali nad kolejną produkcją i w jakiej kondycji jest polskie kino familijne? Warto posłuchać.
Polska premiera filmu "Czarny Młyn" zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku. 

Posłuchaj
56:12 strefa 18.10.mp3 "Czarny Młyn" z nagrodą Festiwalu Filmowego Schlingel (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_18.10.2020. 

"Czarny Młyn" - zdjęcie z planu filmowego "Czarny Młyn" - zdjęcie z planu filmowego


Film "Za niebieskimi drzwiami", obejrzało 250 tysięcy widzów. Trafił do dystrybucji m.in. w Chinach, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zebrał 27 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Mariusz Palej i Magdalena Nieć
Data emisji: 18.10.2020
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty.

jo


Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Ulotność chwil - rozmowa z Katarzyną Ryrych "Lata na Rodos"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 08:00
"Kiedy myślę o lecie 2018 roku, robi mi się smutno, bo następne takie wydarzy się dopiero za sto trzydzieści lat". Tak zaczyna się książka niezwykła, pełna dziecięcych marzeń i zupełnie dorosłych obserwacji społecznych. Pisana z myślą o starszych dzieciach, ale również o dorosłych, językiem, który czytającym skojarzy się z narracją znajdowaną w książkach Astrid Lindgren albo Rene Goscinnego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachwycająca magia radia. Rozmowa z Elizą Piotrowską

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Z Elizą Piotrowską, autorką książek o Cioci Jadzi, bardzo trudno umówić się na rozmowę. Najczęściej przemieszcza się z zawrotną prędkością. Jeden ze słuchaczy w Polskim Radiu Dzieciom nazwał ją "kolorowym ptakiem". Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, potem przeprowadziła się do Brazylii, ale ostatnio udało się nam porozmawiać z nią w Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa o adaptacji scenicznej "Ferdynanda Wspaniałego"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 11:33
Jeśli jesteś psem, a znudzi ci się już leżenie na kanapie, kiedy będziesz mieć dość czytania gazet swojego pana i słuchania jego chrapania - wtedy na pewno rzucisz to wszystko i pójdziesz na długi spacer. Tak jak zrobił to pies - Ferdynand Wspaniały. W garniturze, meloniku, pod krawatem i na dwóch łapach wędrował ulicami swojego miasteczka spotykając ciekawe postaci…
rozwiń zwiń