Polskie Radio Dzieciom

"Maniutka ratuje świat". Rozmowa z autorką książki

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 23:31
Maniutka, Cecylka i Ignaś Ziółko - i inni bohaterowie wyobraźni Joanny Krzyżanek – Muszę uratować świat! - postanawia Maniutka, która słyszała w telewizji, że redaktor Framuga zapowiedział nadciagającą katastrofę klimatyczną, a Cecylka Knedelek i Ignaś Ziółko w zabawnych książkach przygodowo-kucharskich zdradzają czytelnikom przepisy na pyszne potrawy. Znacie tych bohaterów? 
Maniutka ratuje świat
"Maniutka ratuje świat"Foto: Ilustracje: Zenon Wiewiurka

Posłuchaj
56:53 kulturoteka 13.09.mp3 Rozmowa z Pauliną Celińską, kuratorką festiwalu (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_13.09.2020.

 
Joanna Krzyżanek, autorka tych opowieści - zna ich na pewno od wielu lat. W "Kulturotece" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała o nich i o swojej pasji do gotowania. I o cytrynowych drzewkach, jakie wyhodowała sobie z małych pestek. - Do tego potrzeba cierpliwości, ale potem wystarczy potrzeć ręka cytrynowe listki i wtedy pachnie cytryną - zachęcała słuchaczy. W audycji Nie zabrakło również rozmowy o "Księdze Spraw Ważnych Lamelii Szczęśliwej". Czy pamiętacie, że Lamelia zakochiwała się aż cztery razy?! Czy to  w ogóle jest możliwe?

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Joanna Krzyżanek
Data emisji: 13.02.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo


Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza na "Kwiat Paproci". Spektakl ONLINE

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 12:34
Łódzki teatr Pinokio, to miejsce spotkań teatralnych dla dzieci w różnym wieku, ale też scena działań pozateatralnych - warsztatów, ferii, festiwali, koncertów, programów animacyjno-edukacyjnych. W "Kulturotece" zaprosiliśmy do wysłuchania rozmowy dotyczącej "Kwiatu Paproci" - pierwszego w historii tego teatru przedstawienia granego "online".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co budują zwierzęta?". Rozmowa z Emilią Dziubak

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 22:46
W ostatnim dniu stycznia zakończyła się kolejna edycja Lokomotywy 2020 - Plebiscytu Blogerów, o którym  informowaliśmy w poprzednich audycjach "Kulturoteki". W tym roku również przyznano nagrody w sześciu kategoriach, doceniając: całość wydania, fakt, komiks, przekład, fabułę i ilustracje. W tej ostatniej kategorii nagrodzona została, podobnie jak dwa lata temu, Emilia Dziubak, autorka tekstu i ilustracji do książki "Co budują zwierzęta?". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Cieślak gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 20:07
"Uwielbiam pracować. Czy jestem pracoholikiem? Jeśli tak, to chyba zadowolonym z tego powodu. Lubię ludzi. Lubię przebywać wśród ludzi, a mój zawód tego wymaga. Każde wyzwanie aktorskie jest jak spotkanie, a każde spotkanie jest czymś bardzo ciekawym, nowym doświadczeniem, nową energią".
rozwiń zwiń