Polskie Radio Dzieciom

"Kulturoteka". "Sekretna historia ludz... skarpetek"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2023 15:00
Jak skarpetka piracka poradziła sobie na Morzu Południowochińskim? Jaka jest historia Wielkiej Stopy i dlaczego Mona Lisa na obrazie Leonardo da Vinci tak dziwnie się uśmiecha? "To proste jak pędzel"! 
Justyna Bednarek i Martyna Chuderska w radiowym studiu
Justyna Bednarek i Martyna Chuderska w radiowym studiuFoto: Polskie Radio Dzieciom

Nie od dziś wiadomo, że skarpetki mieszają w historii świata. Na szczęście mają powierniczkę, która opowieści te spisuje i wątpliwości wyjaśnia...

W "Kulturtece" gościła Justyna Bednarek, autorka książki "Sekretna historia ludz... skarpetek".

Posłuchaj
59:29 Radio Dzieciom 2023_08_06-17-00-03.mp3 Kulturoteka 6 sierpnia godz. 17:00

Audycja "Kulturoteka"

Prowadzi: Martyna Chuderska

Data emisji: 6.08.2023

Godzina emisji: 17:00

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Kulturoteka". "Obfitość", czyli czy potrzebujemy aż tylu rzeczy wokół nas?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 07:35
Bohaterka książki "Obfitość" - Kornelia jest niezwykle przywiązana do swoich rzeczy, ale gdy przychodzi dzień wyjazdu na wakacje do dziadka, mama pozwala jej zabrać ze sobą tylko jedną walizkę i, co gorsza, tylko jedną zabawkę. Dziewczynka jest zdruzgotana, tym bardziej że dziadek jest okropnym minimalistą i w domu ma tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jak można tak żyć?! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Kulturotece o Latającym Teatrze Sztuki Ciała

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 14:39
Postaci występujące w spektaklach Latającego Teatru Sztuki Ciała bywają latające, a i sam teatr nie ma stałej sceny i siedziby. Co więcej, potrafi być w dwóch miejscach jednocześnie. – Dla mnie teatr to jest miejsce spotkania – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Anna Ługowska, aktorka i współtwórczyni Latającego Teatru Sztuki Ciała – Szukamy tego autentycznego spotkania w różnych miejscach: czasami na ulicy, czasami w parku, czasami na scenie wśród teatralnych świateł, ale chodzi nam przede wszystkim o to, żeby z tym naszym odbiorcą na chwilę spojrzeć na siebie nawzajem i zapomnieć o całym świecie.  
rozwiń zwiń