X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Język niemiecki. Lekcja 55. Mur Berliński

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 13:00
Z okazji rocznicy upadku muru w Berlinie, zaprosiliśmy do studia wyjątkowego gościa. Posłuchajcie!
Widok na Bramę Brandenburską, przed którą biegł Mur Berliński, od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989 oddzielający Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego i NRD.
Widok na Bramę Brandenburską, przed którą biegł Mur Berliński, od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989 oddzielający Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego i NRD.Foto: shutterstock.com

Posłuchaj

04:47 Dzieci_AAC 2020_11_10-16-30-06_DEU_.mp3 10.11.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Język niemiecki) 

Data emisji: 10.11.2020

Godz. emisji: 16.30

Audycję przygotował Joachim Ciecierski

Na kolejne lekcje języka niemieckiego zapraszamy we wtorek o godz. 16:30

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 53. Zgrajmy w tenisa!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 13:00
Ostatnio w Polsce wszyscy mówią o tenisie. Czy wiedzieliście, że w Niemczech tenis ma wieloletnia tradycję? Opowiemy wam również o innych dyscyplinach sportowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język niemiecki. Lekcja 54. List do Świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 13:00
Kto z was napisał już list do Świętego Mikołaja? Czasu pozostaje niewiele, dlatego chwytajcie kartkę papieru, długopis i piszcie!
rozwiń zwiń