X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Halo tu Ziemia". Festiwal Literatury dla Dzieci. Poznań

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 10:00
Wojciech Widłak, Barbara Gawryluk, Zofia Stanecka, Joanna Olech, Joanna Rusinek i świętujący swój artystyczny jubileusz Józef Wilkoń - to tylko niektórzy artyści biorący w tym roku udział w festiwalu literatury dla dzieci, jaki 30 września rozpoczął się w Poznaniu. Impreza zagości też w Gdańsku i Krakowie.
Festiwal Literatury dla dzieci Halo, tu Ziemia
Festiwal Literatury dla dzieci "Halo, tu Ziemia!"Foto: mat. prom.

Co dziś nasza planeta chciałaby nam przekazać? W jaki sposób można podjąć z nią dialog? Uczestnicy festiwalu będą rozmawiać o różnorodności biologicznej, naturze, bogactwie kultur, faunie, florze. Te zagadnienia miały być tematem spotkań już wiosną tego roku, ale globalna pandemia koronawirusa pokrzyżowała organizatorom plany. 

- Co się z ziemią dzieje i co możemy zrobić,  żeby było jej lepiej - nagle to hasło zrobiło się niebezpiecznie aktualne i  ukazało się ich bardzo wiele fantastycznych książek o tej tematyce -  Ziemi, która woła nas i chce nam przekazać jakąś informację - tłumaczy dyrektor programowy festiwalu - Łukasz Dębski, który był gościem "Kulturalnej strefy". 

Posłuchaj
30:36 20.09. Kulturalna strefa.mp3 Łukasz Dębski - dyrektor artystyczny Festiwalu Literatury dla Dzieci (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_20.09.2020.

 

Na które festiwalowe spotkania warto zwrócić uwagę? Jakie wydarzenia będą towarzyszyły jubileuszowi Józefa Wilkonia? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Łukasz Dębski / dyrektor Festiwalu Literatury dla Dzieci
Data emisji: 20.09.2020
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty.

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także

Czytaj także

Zachwycająca magia radia. Rozmowa z Elizą Piotrowską

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Z Elizą Piotrowską, autorką książek o Cioci Jadzi, bardzo trudno umówić się na rozmowę. Najczęściej przemieszcza się z zawrotną prędkością. Jeden ze słuchaczy w Polskim Radiu Dzieciom nazwał ją "kolorowym ptakiem". Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, potem przeprowadziła się do Brazylii, ale ostatnio udało się nam porozmawiać z nią w Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Baj i jego "Muzeum Skarbów"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:30
Teatr, który w Warszawie zazwyczaj znajdował się przy ulicy Jagiellońskiej, od jakiegoś czasu jest "w podróży" - i grane tam spektakle można zobaczyć w różnych miejscach stolicy. W czasie pandemii wiele jego teatralnych inicjatyw przeniosło się w świat wirtualny. Na internetowej stronie teatru można wysłuchać dźwiękowych opowieści i obejrzeć na przykład cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można bawić się w teatr w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamo! Tato! Włącz teatr!". Projekt Teatru Miejskiego w Gliwicach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 14:36
Teatr Miejski w Gliwicach jest najmłodszą z placówek kulturalnych Górnego Śląska i jednocześnie najmłodszym teatrem repertuarowym w Polsce. Działalność rozpoczął w październiku w 2016 roku, ma bardzo ciekawą formę programową, bo chce dotrzeć do publiczności przywiązanej do repertuaru muzycznego, jak i do miłośników teatru dramatycznego.
rozwiń zwiń