X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rozmowa o adaptacji scenicznej "Ferdynanda Wspaniałego"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 11:33
Jeśli jesteś psem, a znudzi ci się już leżenie na kanapie, kiedy będziesz mieć dość czytania gazet swojego pana i słuchania jego chrapania - wtedy na pewno rzucisz to wszystko i pójdziesz na długi spacer. Tak jak zrobił to pies - Ferdynand Wspaniały. W garniturze, meloniku, pod krawatem i na dwóch łapach wędrował ulicami swojego miasteczka spotykając ciekawe postaci…
Ferdynand Wspaniały, Teatr Polski
"Ferdynand Wspaniały", Teatr PolskiFoto: Paweł Poręcki

W ramach cyklu "Teatr Polski Dzieciom" zespół artystyczny warszawskiego teatru powraca do tej uroczej opowieści autorstwa Ludwika Jerzego Kerna . Spektakl w reżyserii Przemysława Wyszyńskiego, z tekstami piosenek Jacka Cygana można będzie w stolicy oglądać już od 17 października b.r.
- Przygody psa Ferdynanda, to takie przygody, na których wychowywali się nasi rodzice i ja także - mówiła w "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom występująca w tym spektaklu Anna Cieślak. - Jest to opowieść o psie, który myślał o sobie, że jest dziwny, ale okazało się, że ludzie, których spotyka są jeszcze dziwniejsi - dodała aktorka.

Posłuchaj
23:14 7.10. Ania Cieślak (1).mp3 Rozmowa z Anną Cieślak o adaptacji scenicznej "Ferdynanda Wspaniałego" (Poranek/Polskie Radio Dzieciom)_7.10.2020. 


"Ferdynand Wspaniały" – książka L.J. Kerna wydana została po raz pierwszy w 1963 roku - opowieść o psie Ferdynandzie, który marzy, by zostać człowiekiem. Książka weszła do kanonu lektur szkolnych, była tłumaczona na wiele języków, filmowana i wystawiana na teatralnych scenach. Czy warto ją obejrzeć w warszawskim teatrze?

"Ferdynand Wspaniały" w Teatrze Polskim
Na podstawie opowieści Ludwika Jerzego Kerna
Scenariusz i reżyseria: Przemysław Wyszyński
Teksty piosenek: Jacek Cygan
Muzyka: Filip Kuncewicz
Choreografia: Bartosz Figurski
Projekcje: Nikodem Janicki 

"Ferdynand Wspaniały", Teatr Polski "Ferdynand Wspaniały", Teatr Polski

Ferdynand Wspaniały nie bez powodu nosi swoje nazwisko – nosi garnitury szyte na miarę, jada w najlepszych restauracjach, sypia w eleganckich hotelach, bywa w najlepszym towarzystwie, śpiewa przebojowe piosenki z muzyką Filipa Kuncewicza i słowami Jacka Cygana, a wolnych chwilach zdarza mu się łapać złodziei.

I nie byłoby w tym może nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że…Ferdynand jest psem! Wspaniałym psem!​

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzący: Martyna Chuderska
Data emisji: 7.09.2020.

Poranek w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 7.00 do 10.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


Zobacz więcej na temat: DAB+ literatura dziecięca
Zobacz także

Czytaj także

Nowe audycje w jesiennej ramówce Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:40
"Jak zostać reporterem", "Jak będę duży/jak będę duża", "zGRAjmy się", powrót cyklu "Opowieści z lasu Joszka Brody", premierowe słuchowiska oraz audycja dla nauczycieli i rodziców z udziałem ek-spertów z MEN - to tylko niektóre nowości jesiennej ramówki Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachwycająca magia radia. Rozmowa z Elizą Piotrowską

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Z Elizą Piotrowską, autorką książek o Cioci Jadzi, bardzo trudno umówić się na rozmowę. Najczęściej przemieszcza się z zawrotną prędkością. Jeden ze słuchaczy w Polskim Radiu Dzieciom nazwał ją "kolorowym ptakiem". Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, potem przeprowadziła się do Brazylii, ale ostatnio udało się nam porozmawiać z nią w Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Baj i jego "Muzeum Skarbów"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:30
Teatr, który w Warszawie zazwyczaj znajdował się przy ulicy Jagiellońskiej, od jakiegoś czasu jest "w podróży" - i grane tam spektakle można zobaczyć w różnych miejscach stolicy. W czasie pandemii wiele jego teatralnych inicjatyw przeniosło się w świat wirtualny. Na internetowej stronie teatru można wysłuchać dźwiękowych opowieści i obejrzeć na przykład cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można bawić się w teatr w domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ala Tracz na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 11:59
Ala Tracz, reprezentantka Polski na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Trema na pewno będzie… Ale zawsze mi przechodzi, kiedy zaczynam śpiewać -  mówi Ala Tracz w wywiadzie, jakiego udzieliła Polskiemu Radiu Dzieciom już jako reprezentantka Polski na Eurowizję Junior 2020. 
rozwiń zwiń