Polskie Radio Dzieciom

"Czerwone Noski". Siła humoru i śmiechu. Posłuchaj audycji PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 13:52
"Wierzą w siłę humoru i śmiechu oraz ich uzdrawiający wpływ na samopoczucie ludzi przechodzących trudne i kryzysowe chwile" -  mowa o Artystach Fundacji Czerwone Noski.
Czerwone Noski, Zespół artystyczny
Czerwone Noski, Zespół artystycznyFoto: mat. prom.

Ponoć "bycie Czerwonym Noskiem jest jak zachód słońca. Najpierw musisz się mocno zmobilizować i napracować, a potem doświadczasz czegoś niesamowitego" - tak o swojej niezwykłej pracy opowiada dzisiejszy gość "Kulturalnej Strefy" w Polskim Radiu Dzieciom, Siostra Gwarancja czyli Monika Dąbrowska-Jarosz.
W audycji usłyszeć można rozmowę m.in o tym "jak klown słabość zamienia w siłę" i czy można się tego nauczyć? 

Posłuchaj
58:00 2021_11_07 21_00_38_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 7 listopada godz. 21:00

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 7. 11.2021.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Monika Dąbrowska-Jarosz.
Godzina emisji: 21:00

Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Bajki, które pocieszają. Rozmowa z Agatą Romaniuk

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 12:51
Zniknięcie śledzi, ucho różowego jelenia, napad na moście - te przygody które spotykały przemiłą kocią bandę, są świetnie znane młodym czytelnikom. Ale autorka serii książek o kociej szajce (jak choćby "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi") nie tylko pisze książki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Migane Wiersze". Nauczmy się świata ciszy - rozmowa z Olgą Bończyk

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 13:51
Czy poezję dla dzieci można atrakcyjnie przedstawić używając gestów i mimiki, systemem znaków umownych, tak,  żeby poznały je osoby głuche? Tego zadania po raz kolejny podjęli się twórcy projektu "Migane wiersze", który w tym roku ma swoją drugą odsłonę. Wybitni aktorzy między innymi Piotr Fronczewski, Krzysztof Tyniec, Anna Dymna, Jarosław Boberek użyczyli swoich głosów czytając poezję na głos, a wiersze na język migowy tłumaczyła Marta Abramczyk.
rozwiń zwiń