Polskie Radio Dzieciom

"Co nam w duszy gra". Ryszard Makowski, Kabaret OT.TO i Staś Szymański

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 23:55
Stało się... Ryszard Makowski wrócił do Kabaretu OT.TO w 2022 roku. Nikt chyba nie przypuszczał, że po ponad dwudziestu latach ci trzej: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski znów staną wspólnie na scenie i razem będą pracować w studio nagraniowym. A jednak!
Kabaret OT.TO i autor audycji
Kabaret OT.TO i autor audycjiFoto: Polskie Radio Dzieciom

Artyści najpierw wystąpili na deskach opolskiego amfiteatru podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej wykonując przeboje sprzed lat: "To już lato" i "Wakacje". Potem wzięli się do pracy twórczej, której efektem jest płyta Wesołych Świąt" z dwunastoma piosenkami (jak dwanaście potraw wigilijnych) w znakomitej większości napisanymi w tym roku (jakkolwiek do klimatu albumu pasowało też kilka utworów wykonywanych przez Kabaret OT.TO jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia).

Atmosfera studiów nagraniowych Polskiego Radia: S-3 i legendarnego S-4 im. Jerzego Wasowskiego oraz udział w przedsięwzięciu wybitnych artystów (których do współpracy zaprosił Kabaret OT.TO) spowodowały, że powstała płyta naprawdę wyjątkowa.

Nagrywana była wspólnie z Chopin University Big Band (pod dyrekcją Piotra Kostrzewy) i sekcją smyczkową Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, zaś za aranżacje w amerykańskim stylu odpowiada Wojciech Kostrzewa (syn dyrygenta).

Nad nagraniami i produkcją muzyczną płyty "Wesołych Świąt" czuwało czujne ucho Rafała Paczkowskiego, jednego z najbardziej utytułowanych polskich reżyserów dźwięku. Ostateczne brzmienie nadał albumowi w czasie procesu masteringu Przemysław Nowak.

Członkowie zespołu opowiedzą o niej w audycji, zdradzą wiele tajemnic dotyczących Świąt Bożego Narodzenia, będzie wiele wspomnień, śmiesznych historii, niespodzianek.

Staś Szymański i Adam Dobrzyński Staś Szymański i Adam Dobrzyński

W audycji pojawi się również Staś Szymański obecnie bardziej znany jako Stan Zapalny. W 2018 roku pojawił się w "The Voice Kids". Wówczas trafił do drużyny Tomsona i Barona. Zadebiutował zaś singlem "Ego" 25 marca bieżącego roku.

"Moje EGO” to w istocie mini longplay, składający się z aż 10 wydanych dotychczas utworów oraz dwa premierowe utwory. Krążek ten to dowód na to, że nigdy nie jest za wcześnie na mocny, wyrazisty debiut. LP ukazał się 25 listopada - w dniu premiery krążka winylowego miałem przyjemność gościć Stasia w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom.

Posłuchaj
131:52 Radio Dzieciom 2022_12_12-23-00-11.mp3 12.12.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził: Adam Dobrzyński

Data emisji: 12.12.2022

Godz. emisji: 23:00

Premierowa audycja z cyklu "Co nam w duszy gra" w każdy poniedziałek o godz. 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". Aga Zaryan i Karolina Lizer

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 23:55
W audycji Aga Zaryan opowiada o swoim jedenastym albumie. Materiał zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Album "Sara" jest kontynuacją poprzednich albumów wokalistki, "Umiera Piękno" i "Księga olśnień, gdzie Aga sięgała do wybitnej poezji. Za "Umiera Piękno" i "Księgę Olśnień" otrzymała Fryderyki w kategorii "piosenka poetycka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Co nam w duszy gra". NEL, Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela i grupa "Rainy Day"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 23:55
W studiu pojawi się Nel, która 2 grudnia wspólnie ze Stachem Bukowskim wydała singiel "Zimą zostań ze mną". NEL zyskuje coraz większą popularność na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka regularnie nagrywa muzykę z popularnym raperem Filipkiem oraz własne utwory. 24-latka planuje regularne wydawanie nowych singli, które złożą się finalnie na debiutancką EP-kę, która ukaże się w przyszłym roku.
rozwiń zwiń