Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Jaromir Nohavica i Jiří Krhut

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 23:55
Dwa spotkania, dwie rozmowy - z komikiem, aktorem, kompozytorem, autorem tekstów i piosenkarzem Jiřím Krhutem, który debiutował w Kabarecie Bo pod czujnym okiem Jaromira Nohavicy. Rozmowa na dzień przed wydaniem jego ostatniej płyty z aktorem Stepanem Kozubem.
Jaromr Nohavica i Adam Dobrzyński
Jaromír Nohavica i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio

Po północy spotkanie z legendarnym bardem, opowieści o polsko-czeskiej miłości, bratnich kontaktach, Monice i innych kobietach, najnowszej płycie i pracy jako bibliotekarz w Czeskim Cieszynie. Jaromir Nohavica i jego twórczość, życie w pandemii, tęsknocie za koncertami.

A wszystko to prosto z Masarykovo náměstí w Ostravie.

Jiří Krhut i Adam Dobrzyński Jiří Krhut i Adam Dobrzyński

 Posłuchaj

120:41 Dzieci_AAC 2021_06_16-23-00-21.mp3 16.06.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego) 

Data emisji: 16.06.2021

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Wojtek Król i Filip Doroszewski

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 23:55
W Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom Wojtek Król - lider projektu Clicks, który na Deutche Alternative Charts swoim drugim albumem zajął właśnie 2 miejsce! - opowie o fascynacji gotykiem, zmianach na rynku muzycznym i wspomnieniach dotyczących Controlled Collapse
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Muzyczna podróż do Nashville

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 23:55
Muzyczna podróż do Nashville najnowsze hity zza Oceanu na czele z Blakem Sheltonem, Travisem Trittem, Alanem Jacksonem, Eric'em Church i Morganem Wallenem. 
rozwiń zwiń