Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Kasia Lisowska i Emilia Pawłowska

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 23:55
Tym razem podróże odbędę z pięknymi młodymi wokalistkami, każda wydała właśnie swój drugi album. W pierwszej godzinie prosto z Kielc w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom pojawi się Kasia Lisowska, znana przede wszystkim z występów u boku Piaska. Opowie o swoich fascynacjach, pracy z dziećmi, leczeniu "zmęczonych głosów" i o swojej pierwszej miłości. Będzie też o synestezji, czyli "widzeniu muzyki".
Kasia Lisowska i Adam Dobrzyński
Kasia Lisowska i Adam DobrzyńskiFoto: Polskie Radio

W godzinie drugiej spotkamy się z Emilią Pawłowską, która zabierze nas do swojego muzycznego świata "nad jeziorem w Lubczy".

Emilia Pawłowska i Adam Dobrzyński Emilia Pawłowska i Adam Dobrzyński

W audycji tylko śpiewające kobiety - także ze świata.

Posłuchaj

125:47 Dzieci_AAC 2021_07_28-23-00-09_MPA_.mp3 28.07.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego) 

Data emisji: 28.07.2021

Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Koncerty, koncerty

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 23:55
Na życzenie słuchaczy, zapraszam na muzyczne podróżowanie po koncertowych salach, klubach, stadionach i salach świata. Lindemann zatem zagra z Rosji, Richard Marx z Nowego Jorku, Marc Almond z Katedry z Leicester, Pet Shop Boys z Rio a Mariah Carey z Tokio.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gość specjalny w Plenerowym Studiu PRD nad Jeziorem Mokrym - Cezary Makiewicz

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:45
21 lipca o 23:00 na dwa dni przed startem jubileuszowego 40 Pikniku Country w Mrągowie na antenie Polskiego Radia Dzieciom święto muzyki w " Muzycznych podróżach Adama Dobrzyńskiego w Nashville przez Mragowo". Gościem specjalnym w Plenerowym Studiu PRD nad Jeziorem Mokrym był Cezary Makiewicz, autor hymnu festiwalu "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa".
rozwiń zwiń