Polskie Radio Dzieciom

Gość specjalny w Plenerowym Studiu PRD nad Jeziorem Mokrym - Cezary Makiewicz

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:45
21 lipca o 23:00 na dwa dni przed startem jubileuszowego 40 Pikniku Country w Mrągowie na antenie Polskiego Radia Dzieciom święto muzyki w " Muzycznych podróżach Adama Dobrzyńskiego w Nashville przez Mragowo". Gościem specjalnym w Plenerowym Studiu PRD nad Jeziorem Mokrym był Cezary Makiewicz, autor hymnu festiwalu "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa".
Adam Dobrzyński i Cezary Makiewicz
Adam Dobrzyński i Cezary MakiewiczFoto: Adam Dobrzyński

W audycji o tym, co frapuje na Mazurach ornitologów, o specjałach z ryb, dużo wspomnień ale i słów wiele o muzyce country. Ach...i o kobietach też
Poza tym zaprezentowany został najnowszy album mistrza Mariusza Kalagi, dowiedzieliśmy się też co łączy polskiego Roy' a Orbisona z Joshem Turnerem
Z Nashville będzie John Mayer z Maren Morris, Ryan Adams z ww., najnowszy Brett Young, Thomas Rhett czy oldboye z The Oak Ridge Boys!!! Była też zapowiedź nowej płyty Rodney'a Crowella.
Nie zabrakło również Alicji Boncol czy Karoliny Jastrzębskiej


Posłuchaj
125:36 21.07. Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego.mp3 Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego/Polskie Radio Dzieciom_21.07.2021.

Audycja: Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego
Data emisji: 21.07.2021
Godz. emisji: 23.00

Premierowa audycja z cyklu Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego w każdą środę o godz. 23.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". The Clash i Chris Issak

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 23:59
Urodziny obchodzą Mick Jones (66) z The Clash oraz Chris Issak (65). Tego pierwszego zagram prawie w całości "London Calling" - kultowy album brytyjskiej formacji The Clash, tego drugiego- wszystkie największe przeboje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Stare, znane, zapomniane". Jim Morisson, Brian Jones oraz Kombi

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 23:59
W Plenerowym Studiu PRD Sławek Łosowski opowie o trzeciej płycie Kombi z 1984 roku z tytułem "Nowy rozdział" a w Pół Pięknej Płyty - z winyla płyta w całości
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gościem audycji syn Stanisława Sojki - Antek Sojka

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 15:00
W 2018 roku wydał debiutancki album zatytułowany "Po Niebie". Płyta ta, to to 11 utworów utrzymanych w ciekawej stylistyce, w której można odnaleźć wiele różnych "smaków i barw". Połączenie subtelnej, czasami wręcz wyszukanej elektroniki z tradycyjnym instrumentarium daje poczucie przestrzeni, która od pierwszych dźwięków wciąga i hipnotyzuje.
rozwiń zwiń