X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak zostać wirtuozem gry na sztućcach i garnku?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 11:30
Wiadro, mikrofalówka, garnki, kaloryfer – wszystkie znalezione w domu przedmioty mogą wspólnie z nami grać mazurki, oberki i polki. Dzięki muzycznej opowieści Pauli Kinaszewskiej w "Źródełku" sprawdziliśmy, jak połączyć wiersz z ludową melodią i zaprosić do wspólnej zabawy sztućce, miski i miotłę.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Kasia Dudziak i Karo Przewłoka wyjaśniły, dlaczego czasem Ślązacy zamiast jechać na wakacje, zostają w domu, a kreatywnie bajstlując, czyli majsterkując, w ogródku potrafią zbudować nawet helikopter. Z kolei do wiejskiej kuchni zabrała nas pani Maria Bienias. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dzieci pomagały swoim rodzicom, przynosząc z ogródka warzywa czy dokarmiając zwierzęta, a potem zainaugurowaliśmy wielkie dziecięce gotowanie za pomocą wody ze stawu, piasku, liści i starych garnków. Żeby na chwilę uciec od domowych spraw, wybraliśmy się też w Beskidy, aby posłuchać tamtejszej muzyki granej na gajdach, skrzypcach, heligonkach, a nawet liściach i rozejrzeć się po pięknych górskich szczytach. 

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Karo Przewłoka, Kasia Dudziak

Data emisji: 7.06.2020

Godzina emisji: 11.00

Zobacz także

Czytaj także

Gdzie rosną tulpy, nelki i gynsi pympek?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:15
Jak zbudować ogródek na podwórku, a z czego można go zrobić w domu?  Po czym rozpoznać owocowe drzewka – wisienkę, śliwkę, jabłonkę i gruszę?  wiosennym "Źródełku" przyjrzeliśmy się uważnie kwiatkom, drzewkom i ptakom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabieramy się za wiosenne porządki

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 11:00
Czy tak jak teraz wszystko robiły za człowieka maszyny, a może jednak trzeba było wybrać się nad rzekę? Po co do tego wszystkiego kij, popiół i beczka na trzech nogach? W najbliższym "Źródełku" dzięki wspomnieniom pani Marii Bienias oddajemy się wiosennym porządkom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powoli żegnamy się z wiosną - nadchodzi lato

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 11:50
Brzozowe gałązki, tatarak, biały, liliowy i fioletowy bez, kwietne słupy majowe, bukiety z bibuły – wszystkie te przepiękne, naturalne dekoracje wiążą się z obchodzonymi dziś Zielonymi Świątkami. W  audycji dowiedzieliśmy się, w których miejscach należy umieścić rośliny żeby świątecznie przystroić dom i czy może nam to pomóc odgonić muchy, czarownice i komary, a przy okazji otrzymać od krowy pyszne mleko.
rozwiń zwiń