X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

O trąbitach, bazunach i hiszpańskim tańcu flamenco

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 10:05
Przez najbliższe dwa miesiące w wakacyjnej, godzinnej odsłonie muzycznego "Źródełka" odkrywać będziemy brzmienia dalekich zakątków świata, poznamy polskie tańce tradycyjne i nauczymy się rozróżniać ludowe instrumenty naszego kraju.
Audio
  • O trąbitach, bazunach i hiszpańskim tańcu flamenco (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Dziewczynka w hiszpańskim tradycyjnym stroju ludowym.
Dziewczynka w hiszpańskim tradycyjnym stroju ludowym.Foto: Shutterstock

W niedzielnej audycji usłyszeliśmy niezwykłe instrumenty dęte – kaszubską bazunę, góralskie trombity, rogi, piszczałki i fujarki, poznamy pracę pasterza i przekonaliśmy się, że mógł on opiekować się nie tylko owcami, ale też lamami, reniferami i wielbłądami. Sprawdziliśmy jak Celtowie, Arabowie, Żydzi, Romowie i ludy północnej Afryki wpływały na muzykę Hiszpanii, która ze swoim flamenco, fandango, sevillanas i jotą była zagraniczną bohaterką audycji. A potem jeszcze przekonaliśmy się, jak różnie może brzmieć polka, co o jej tajemniczych korzeniach mówił Oskar Kolberg i dlaczego czasem jest cięta i wściekła, a czasem stawana i chodzona.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 28.06.2020

Godzina emisji: 11.00

gs

Zobacz także