X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Żeglowanie zimą

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 16:45
"Gdzie ta keja, przy niej ten jacht..." - tę znaną szantę śpiewamy latem i utarło się już że o żeglowaniu także myślimy jak o letniej przyjemności. Czy zima się do czegoś żeglarzom przydaje? Niekiedy mówi się, że latem można mieć przyjemność z pływania na jachcie, ale to zima uczy ludzi żeglowania. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Edyta Kos-Jakubczak

Jak wygląda taka zima na morzu? O doświadczeniach rejsów zimowych, opowiedzieli członkowie "Rodziny pod Żaglami".  


Posłuchaj
26:08 18.12. Żeglowanie zimą.mp3 Żeglowanie zimą (Rodzina pod żaglami/Polskie Radio Dzieciom)_18.12.2020.

 

Audycja: Rodzina pod żaglami
Prowadzi: kapitan Adam, kapitan Edyta oraz Kalinka
Data emisji: 18.12.2020
Godzina emisji: 17.15

Rodzina pod żaglami to 30-minutowa audycja familijna, poruszająca tematykę podróżniczą, pełną dźwiękowych obrazków z życia rodzin, których pasją i codziennością jest pływanie na jachcie. Audycja pozwala poznać terminologię związaną z żeglarstwem oraz codzienne życie żeglującej rodziny Jakubczaków.

Niesamowite rejsy żeglarskie, wyprawy pełne przygód i rodzinnych dylematów na morzu i na lądzie, to tylko niektóre z zagadnień tej audycji, na którą zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17:15.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


Zobacz także

Czytaj także

Codzienność żeglującej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:00
W premierowej audycji przedstawiamy rodzinę Jakubczaków - rodziców, kapitana Adama i kapitan Edytę oraz Kalinkę, którzy opowiedzieli o swoim życiu na morzu, o tym jak wygląda codzienność osób żyjących na jachcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimę spędzić najlepiej w Maroku

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 11:00
Gdy płyniesz jachtem do Afryki, masz kilka tygodni, żeby powoli poznawać, gdzie płyniesz. A przed tobą do odkrycia choćby wspaniałe góry Atlasu Wysokiego i różnorodna roślinność. Wody i temperatury się zmieniają, wiatry wieją inaczej, inne są języki i kultura. W “Rodzinie pod żaglami” usłyszeliśmy dziś o Maroku, gdzie - jeśli mieszkacie na jachcie - warto spędzić zimę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego uczy żeglarstwo?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:58
Rodzina pod żaglami mieszka na jachcie od czterech lat. Razem z rodzicami po morzach i oceanach pływa też ich 13- letnia córka Kalina. W dzisiejszej audycji jej autorzy opowiedzieli czy żeglarstwo jest dla wszystkich i czy w podróży dookoła świata można być szczęśliwym.
rozwiń zwiń