Polskie Radio Dzieciom

Lekcja rysunku. Jak narysować roślinkę [video]

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 23:39
W dzisiejszej audycji, której autorem jest Stworek Potworek pt. "Stworkowe mazaki, potworkowe kredki", Stworek potworek nauczy Was drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prawie płaskiego jajka, nierównych i nieregularnych kresek, listków oraz kółka, narysować roślinkę. 

Stworek Potworek wita wszystkich bardzo serdecznie i zaprasza do wspólnej pracy. Roślinkę zaczynamy tworzyć rysując na kartce długie, spłaszczone, prawie stojące jajko. Będzie to zarówno część nadziemna, jak i podziemna naszej roślinki. Rysujemy też ze dwie nieregularne kreski, które będą gałązkami. Następnie na gałęziach powinny pojawić się liście. Jak je narysować? Posłuchaj załączonej audycji i zobacz video. 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 01.04.2020
Godzina emisji: 11.45

"Stworek Potworek” to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz także
Czytaj także

Lekcja rysunku. Jak narysować krecika? [ZOBACZ VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:45
Stworek potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. Dziś w audycji powiedział, jak za pomocą kilku prostych kształtów narysować krecika. Przygotujcie kartkę, kredki i do działa!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Jak umiejętnie umyć ręce?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 17:01
Ciepła woda, mydło.. czego jeszcze potrzeba by dobrze umyć ręce? Posłuchajcie jak dokładnie umyć dłonie, nie tylko ich wierzch ale i wnętrze.
rozwiń zwiń