Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować duszka? Rysuj z nami!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 09:00
Aby narysować duszka, najpierw kreślimy na kartce coś, co kształtem przypomina poroże łosia – to będą ręce naszego ducha. Narysowane ręce łączymy półkolem i otrzymujemy duszkową głowę... Jesteście ciekawi co dalej? Zapraszamy!

Rysujemy dalej! Poniżej rąk i głowy naszej postaci tworzymy dolną część nosa, która posłuży nam za tułów. Na koniec dorysujemy duszkowi brwi, oczy i uśmiech. Całość kolorujemy na kolor błękitny i.. gotowe!  


Posłuchaj
03:05 2022_03_09 11_46_06_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować duszka? 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Zobacz także
Czytaj także

Najwyższy czas narysować zegar!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 21:42
Stworek Potworek zaprasza do swojej rysunkowej pracowni. Czy wiecie, jak wygląda budzik? Dokładnie tak, jak rysuje go nasz mistrz! [Zobacz video]
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować łabędzia? Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2022 13:09
Stworek Potworek miał w swojej pracowni nie lada wyzwanie. Do stworzenia najnowszego dzieła naszego artystę zainspirował słynny balet pod tytułem "Jezioro łabędzie". Domyślacie się, co narysował? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować walizkę na kółkach?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 11:15
Stworek Potworek zaprasza słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Kurs jest przeznaczony dla miłośników podróży i nie tylko! Jesteście ciekawi, jak według naszego mistrza rysunku powinna wyglądać walizka na kółkach?
rozwiń zwiń