!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować balon którym można latać?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 13:56
Stworek Potworek zaprasza do swojej pracowni artystycznej. Jesteście ciekawi, jak za pomocą czegoś, co kształtem przypomina szklaną część żarówki, trapezu oraz różnych krzywych linii narysować balon, którym można latać. 

Rysunek latającego balonu rozpoczynamy od nakreślenia na kartce szklanej części żarówki, która będzie imitować czaszę balonu, czyli miejsce, w którą wdmuchiwane jest ciepłe powietrze, co powoduje, że balon się unosi. Pod czaszą umieszczamy kosz dla pasażerów balonu, za który posłuży nam trapez. Kolejny krok to linie łączące balon z koszem, które zagrają rolę sznurków mocujących. Na koniec dodajemy jeszcze więcej sznurków i kolorujemy całość. Gotowe! 

Posłuchaj
02:52 2022_06_01 11_45_11_RadioDzieciom_Stworek_Potworek.mp3 Jak narysować balon?

 

Audycja: Stworek Potworek

Prowadzi: Wojciech Słupiński

Data emisji: 01.06.2022

Godzina emisji: 11:45

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

Dalej: 

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców. 

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Zobacz także
Czytaj także

Lekcja rysunku w Polskim Radiu Dzieciom. Jak narysować monocykl?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 11:59
Stworek Potworek zaprasza wszystkich słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Tym razem pokaże Wam, jak za pomocą rozłożonej lunety, siodełka rowerowego, koła oraz paru innych rowerowych elementów narysować jednokołowy rower, na którym chętnie jeżdżą cyrkowcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować teatralną kukiełkę? [ZOBACZ ANIMACJĘ]

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 12:10
W najnowszej audycji Stworka Potworka znajdziecie sposób na tetralną kukiełkę Króla Grubaśnego Pierwszego. Jak za pomocą dużego i małego kółka, bucików, rękawiczek, korony oraz prostego patyka narysować taką teatralną lalkę? Tego dowiecie się słuchając audycji Stworek Potworek na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rysujemy spodnie! [ZOBACZ ANIMACJĘ]

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 12:10
Dziś narysujemy spodnie, takie ładne, wygodne i z kieszeniami! Jak to zrobić? Wskazówki w audycji Stworek Potworek na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń