Polskie Radio Dzieciom

"Ciemności nie trzeba się bać" - słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom i Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 15:15
W słuchowisku, gdy zapada zmrok i gaśnie światło w pokoju małej Kasi, otoczenie staje się obce i przerażające. Bohaterki historii - Komoda i Szafa starają się wspierać i wspólnie zwalczyć strach przed wszechogarniającą ciemnością i nieznanymi dźwiękami.. Zapraszamy!
Premiera słuchowiska Ciemności nie trzeba się bać już 18 lipca o godzinie 14.00
Premiera słuchowiska "Ciemności nie trzeba się bać" już 18 lipca o godzinie 14.00Foto: Polskie Radio Dzieciom

W słuchowisku w reżyserii Adama Wojtyszki udział wzięli: Monika Pikuła, Magdalena Smalara, Joanna Halinowska, Marta Powałowska (dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom), Magdalena Dębicka, Marianna Kłos, Robert Kowalski.

Zapraszamy!

Posłuchaj
19:20 Radio_Dzieciom 2023_07_18-14-00-46.mp3 "Ciemności nie trzeba się bać" - słuchowisko Polskie Radia Dzieciom i Teatru Polskiego Radia

- "Ciemności nie trzeba się bać" nie tylko uczy dzieci, jak oswajać własne lęki, ale także zwraca uwagę, że aby odkryć w sobie talenty, wystarczy po prostu uwierzyć w siebie, bo wiara potrafi czynić cuda - mówi autorka scenariusza, Anna Furmanowicz. - Bajka porusza także tematykę zero-waste, edukuje dzieci, jak na nowo wykorzystywać zapomniane, stare przedmioty - dodaje.

Scenariusz słuchowiska Anny Furmanowicz zajął III miejsce w konkursie "Mój świat" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

* * *

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Słoneczniki 2023 - konkurs na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2023 11:00
Wszyscy bardzo dobrze wiemy, jak wiele dzieje się dla dzieci w naszych miastach. Zajęcia plastyczne, muzyczne, konkursy, imprezy plenerowe, i wiele, wiele innych. Jak się odnaleźć w tej różnorodności? Co wybrać, gdy weekend zawsze ma tylko 48 godzin. Jak zapewnić dziecku możliwość uczestnictwa w ofercie najlepiej dopasowanej do jego wieku i potrzeb, jak wpływać na jego zainteresowanie kulturą, rozwijanie pasji i chęć nowych doświadczeń?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki zawita do Gdyni i Sopotu!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 11:45
Już od 20 lipca w Gdyni i Sopocie tradycyjnie rozpocznie się wakacyjna edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki. W programach obu miast nie zabraknie spotkań z ulubionymi autorami, warsztatów, zabaw literackich, spacerów i czytanek. Uczty dopełnią pokazy filmowe, wystawa i rejs literacki. 
rozwiń zwiń