X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Weź sobie książkę z Trójmiasta

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 14:38
Siedem punktów, gdzie dzieci mogą za darmo wziąć książki, działa w Trójmieście i Żukowie. Otwarto je w ramach społecznej akcji "Cyrkuluj Książeczko".
Audio
  • Stanisław Kalicki opowiada o akcji "Cyrkuluj Książeczko"
  • Henryka Krzywonos-Strycharska o znaczeniu akcji "Cyrkuluj Książeczko"

A zaczyna się to tak - dzieci i dorośli zbierają w szkołach niepotrzebną już literaturę dziecięcą. Następnie przekazują ją aptekom lub sklepom, w których utworzono punkt rozdawania książek. - Dzieci same wybierają interesujące je pozycje i dzięki temu chętniej czytają. W przyszłości to może zaowocować nawet wyborem ich studiów wyższych - opowiada o akcji jej pomysłodawca Stanisław Kalicki. I tak książki krążą wśród "czytaczy" - cyrkulują - jak powiedzieliby organizatorzy.

Należy dodać, że akcja ma również aspekt ekologiczny. Niepotrzebne nam już książki nie zasilają wysypisk tylko trafiają do tych, którym mogą się jeszcze przydać.

Patronat nad akcją objęła Henryka Krzywonos-Strycharska, działaczka dawnej opozycji, która wychowała dwanaścioro dzieci w rodzinnym domu dziecka.

Część książek zebranych w pomorskich szkołach zostanie przekazanych polskim dzieciom na Litwie. O tym jak przyłączyć się do akcji można przeczytać na stronie juzpomagam.org

pj

Zobacz także