X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Uganda. Państwo leżące na równiku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 05:01
Mnóstwo ciekawostek o gorylach i Ugandzie, państwie leżącym dokładnie na równiku. W audycji odpowiedź na pytanie, dlaczego dopiero dzieci starsze niż 16-letnie mogą spotkać goryla w Parku Narodowym Mgahinga. Dowiemy się także, czym jest siła Coriolisa i czy w domu można sprawdzić jej działanie. 
W Parku Narodowym Mgahinga
W Parku Narodowym MgahingaFoto: Szymon Radzimierski

To jedno z trzech państw świata, w których można zobaczyć goryla górskiego na wolności. Na granicy Konga, Rwandy i Ugandy znajdują się Góry Wirunga. Tam, na zboczach wulkanów żyją goryle. Żeby je zobaczyć, trzeba wspinać się nawet kilka godzin na wysokość ponad 2000 m.n.p.m. Na miejscu nie można przebywać przy małpach dłużej niż godzinę, żeby się nie zdenerwowały. 

Posłuchaj
18:05 Dzieci_AAC 2020_07_14-17-15-41.mp3 14.07.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim)

Uganda leży na równiku, a jego przebieg namalowano także w niektórych miejscach żółtą linią na asfalcie.

Czy wiecie że woda zachowuje się nieco inaczej w zależności od tego czy płynie po półkuli północnej czy południowej?  Odpowiedzialna jest za to siła Coriolisa. Posłuchajcie, wyjaśni to Szymon Radzimierski!


***

Audycja: Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim

Prowadzi: Szymon Radzimierski

Data emisji: 14.07.2020

Godzina emisji: 17.15

Audycja "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim" na antenie Polskiego Radia Dzieciom w każdy wtorek od 17.15 do 17.45.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Więcej aktywności stacji, znaleźć można na profilu Polskiego Radia Dzieciom na mediach społecznościowych.


Zobacz także

Czytaj także

Madagaskar. Park Narodowy Masoala

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:44
Wyprawa Szymona Radzimierskiego, trzynastoletniego podróżnika na Madagaskar, zaowocowała widokami niezwykłych roślin i zwierząt. Widok wielometrowych korzeni pod którymi dało się przejść jak przez wrota do innego wymiaru oraz spotkanie z wielorybami a także przyglądanie się uprawie wanilii sprawiły, że ta podróż zapadła mu głęboko w pamięć. Jak wspomina ją młody autor audycji? Posłuchaj i zobacz video.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etiopia - wulkan Erta Ale i spotkanie z hienami

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 05:01
Kolejna wyprawa Szymona Radzimierskiego. Dowiemy się o rodzajach wulkanów (tarczowy i stratowulkan), jak wygląda jezioro wulkaniczne i czy spanie na wulkanie jest bezpieczne. Posłuchajcie!
rozwiń zwiń