X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Madagaskar. Park Narodowy Masoala

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:44
Wyprawa Szymona Radzimierskiego, trzynastoletniego podróżnika na Madagaskar, zaowocowała widokami niezwykłych roślin i zwierząt. Widok wielometrowych korzeni pod którymi dało się przejść jak przez wrota do innego wymiaru oraz spotkanie z wielorybami a także przyglądanie się uprawie wanilii sprawiły, że ta podróż zapadła mu głęboko w pamięć. Jak wspomina ją młody autor audycji? Posłuchaj i zobacz video.
Madagaskar, Park Narodowy Masoala
Madagaskar, Park Narodowy MasoalaFoto: archiwum prywatne Szymona Radzimierskiego

- Madagaskar nazywany Czerwoną Wyspą dlatego, że bardzo duża część ziemi na Madagaskarze jest czerwona. Podczas jazdy samochodem ciągnie się za nim chmura czerwonego, kłębiącego się dymu - powiedział trzynastoletni autor audycji.

- Madagaskar jest wyspą położoną na południowym wschodzie od Afryki i do niej należy. Pierwsze miejsce, które udało mi się odwiedzić na Madagaskarze to Park Narodowy Masoala. Bardzo trudno jest się tam dostać i są na to tylko dwa sposoby, droga lądową, której pokonanie trwa kilka dni i droga wodną, znacznie szybszą i wygodniejszą do pokonania. My wybraliśmy tę drugą.

Posłuchaj

32:14 30.06. Przez drogi - Madagaskar.mp3 Wyprawa na Madagaskar do Parku Narodowego Masoala (Po drogach i bezdrożach/Polskie Radio Dzieciom)_30.06.2020. 

Park Masoala jest pierwotną dżunglą i jest to jedna z niewielu pierwotnych dżungli, które zostały na Ziemi. Dżungla Pierwotna, wyjaśnia autor audycji, to taka dżungla, która nie została dotknięta przez człowieka przez kilkaset lat. Właśnie dlatego można w nim znaleźć mnóstwo niesamowitych konstrukcji z drzew i ich korzeni. - Widzieliśmy korzenie, które wystawały ponad ziemię nawet 4 m. Można było przejść pod nimi i poczuć się jakby przechodziło się do innego wymiaru. Jest tam również mnóstwo niesamowitych zwierząt dodaje podróżnik. Jakich? O tym w załączonej audycji.

Audycja: Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim
Prowadzi: Szymon Radzimierski
Kategoria audycji: podróże, świat, edukacja
Godzina emisji: 17.15

Audycja "Po drogach i bezdrożach z Szymonem Radzimierskim" na antenie Polskiego Radia Dzieciom w każdy wtorek od 17.15 do 17.45.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Więcej aktywności stacji, znaleźć można na profilu Polskiego Radia Dzieciom na mediach społecznościowych.

jo

Zobacz więcej na temat: dzieci opowiadanie geografia
Zobacz także

Czytaj także

Opowieści ludów świata o tropikalnych rejonach Ameryki Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 15:10
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieści ludów świata o Pakistanie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 14:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka po Chinach i Indiach

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 15:30
Powędrujemy starodawnym jedwabnym szlakiem przez strome wąwozy najwyższych gór Świata do rozciągających się u ich podnóży odległych prowincji Chin i Indii.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wulkany Ziemi. Pradawne legendy andyjskich wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 10:00
W bajkowej i pełnej pradawnych legend wędrówce, podążamy szlakiem największych wulkanów na Ziemi. Ostatnio przemierzyliśmy najbardziej aktywnie sejsmicznie obszary naszej planety czyli Pacyficzny Pierścień Ognia. Ciągnie się on wzdłuż wszystkich kontynentów na Oceanie Spokojnym. To tam skupiona jest największa liczba wulkanów, a większość wysp ma pochodzenie wulkaniczne. Dzieje się tak ponieważ dno Pacyfiku leży na największej płycie tektonicznej Ziemi zwanej pacyficzną, która nieustannie porusza się i trze o inne otaczające ją płyty powierzchni kuli ziemskiej. Co powodują te ruchy? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wulkany Afryki ich legendy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 16:00
W tym wydaniu "Opowieści ludów świata", do której wysłuchania warto otworzyć mapę świata, czeka nas wędrówka szlakiem największych wulkanów na naszej planecie. Ta bajkowa podróż powiodła nas przez ogniste góry Europy. Na Islandii i We Włoszech oraz prze Pacyficzny Pierścień Ognia na Oceanie Spokojnym, otaczający niemal wszystkie kontynenty tej części Ziemi. Tam poznaliśmy legendy Azjatyckich wulkanów Japonii oraz Indonezji, Polinezyjskich na Hawajach i Andyjskich w najwyższych górach Ameryki Południowej. Teraz czas na Afrykę.
rozwiń zwiń