X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Płyta "Głosem dziecka vol.1". Nagroda w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 08:00
Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Polskie Radio Dzieciom prezentują dwupłytowy album będący zwieńczeniem pierwszej odsłony Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Udział w nagraniu płyty wzięli m.in. Ala Tracz, Aleksandra Brzuszkiewicz, Aleksandra Kędra, Staś Kukulski i Eryk Waszczuk, dziecięce gwiazdy zdobywające coraz większą popularność.
Audio
  • Posłuchaj wybranych utworów z albumu "Głosem dziecka vol.1", a także rozmów z młodymi twórcami (Muzyczne Podróże/Polskie Radio Dzieciom)_22.05.2020.
Głosem dziecka vol.1 Premiera płyty 22.05.2020.
"Głosem dziecka vol.1" Premiera płyty 22.05.2020.Foto: Polskie Radio

Dwupłytowe wydawnictwo "Głosem Dziecka vol. 1" to łącznie 26 utworów: piosenek i wierszy, w wykonaniu 28 dzieci, których talent został wyróżniony w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Wszystkie utwory zarejestrowane zostały w profesjonalnym studiu Polskiego Radia w październiku ub.r.

– Celem konkursu jest odkrywanie i promocja utalentowanych, młodych artystów, dla których śpiewanie i recytowanie to prawdziwa pasja. Teraz wszyscy możemy usłyszeć i docenić niezwykły, naturalny wręcz talent, którym najmłodsi twórcy nas urzekają i nierzadko wzruszają – powiedziała Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom. – Potrzebujemy miejsca dla wrażliwych, małych artystów. Ten konkurs pomaga spełniać dziecięce marzenia, a nam odkrywać kolejne pokolenia talentów! – dodała Natalia Kukulska, jurorka I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.


"Głosem dziecka vol.1" Premiera płyty 22.05.2020. "Głosem dziecka vol.1" Premiera płyty 22.05.2020.

Większość z 16 utworów pierwszej płyty stanowi repertuar dziecięcy, choć znalazły się na niej również interpretacje piosenek Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik i dwóch zagranicznych: tradycyjnej pieśni włoskiej oraz utworu w języku ukraińskim. Autorskie interpretacje polskich i światowych przebojów wykonują m.in. Alicja Tracz, Aleksandra Brzuszkiewicz, Oliwia Golańska, Aleksandra Kędra, Staś Kukulski, Massimiliano Peralta i Eryk Waszczuk. 

-->>> Kliknij tu i posłuchaj jeden z utworów zawartych na płycie "Głosem dziecka vol.1" <<<--

Całość wydawnictwa dopełnia drugi krążek, czyli 10 nagrań w formie recytacji. Patrycja Mickiewicz, Oliwia Stefanowska, David Sthuka, Jakub Strach, Antonina Vanevska i inni młodzi artyści prezentują m.in. wiersze: "Ptasie Radio" Juliana Tuwima, "Żuk", "Mops" i "Na straganie" Jana Brzechwy, "Dziwna pasja" i "Żuraw" Agnieszki Frączek. Na płycie można usłyszeć również wybrane fragmenty klasyki literatury dziecięcej, czyli "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy oraz "Mikołajek i inne chłopaki" autorstwa René Gościnnego.

22 czerwca, po długich i trudnych debatach, Jury II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wybrało 87 dzieci zakwalifikowanych do II etapu konkursu. Spośród blisko 700 zgłoszeń Jury wybrało 60 uczestników w kategorii piosenka polska, 7 w kategorii piosenka zagraniczna i 20 w kategorii wiersz.

W tym roku nadesłane piosenki ocenia jury, któremu przewodniczy Jerzy Petersburski Jr. 
Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty. 

Aby przesłać zgłoszenie, należało wypełnić elektroniczny formularz dostępny pod tym adresem i załączyć plik audio z nagraniem, trwającym nie dłużej niż cztery minuty. Młodzi twórcy zainteresowani udziałem w konkursie mieli do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz.
Kliknij Tu, aby poznać wyniki I etapu II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!jo

Zobacz więcej na temat: edukacja
Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:10
87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka vol. 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń