X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy to szczur? A może szynszyla? Nie, to koszatniczka

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 12:00
W swoim najnowszym wywiadzie Myszka Fela Reporterka rozmawiała z Jankiem o zwierzętach,  które swoim wyglądem są bardzo podobne do niej samej. Koszatniczki, bo o nich mowa, to gryzonie większe od myszy, wyglądem przypominające szczura o krótszych wąsach. Niektórzy porównują je także do szynszyli czy nawet małych wiewiórek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Żyją głównie pod ziemią kopiąc tunele, lecz można je także hodować. W warunkach domowych koszatniczki mogą przeżyć nawet 8 lat, a na wolności 4 lata. Z uwagi na fakt, że zwierzęta te żyją stadami, dobrze, aby w domu była ich co najmniej para. W ten sposób nie będą smutne. Jako że koszatniczki są bardzo żywotne, ich klatkę można wyposażyć w kołowrotek, a także piasek w którym będą mogły się tarzać i czyścić. Jeśli chodzi o pożywienie bardzo lubią zioła, ale zjedzą też jabłuszko lub kalarepę.  

Posłuchaj
58:53 2021_07_06 11_00_13_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka 6 lipca godz. 11:00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

**
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców.
Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: Myszka Fela radio dla dzieci
Zobacz także

Czytaj także

Jak wygląda breakdance - taniec uliczny?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 11:33
Breakdance to taniec niezwykle energiczny z elementami akrobatycznymi, takimi jak salta, stanie na rękach czy robienie gwiazdy. Nazywa się go też tańcem ulicznym, ponieważ często to właśnie tam można spotkać b-boyów i b-girlsy, którzy w rytm muzyki z magnetofonu pokazują wszystkim swoje umiejętności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa dyscyplina sportowa dla dzieci uwielbiających konie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:54
Coraz większą popularność wśród dzieci zdobywa nowa dyscyplina sportowa jaką jest hobby horse. Polega ona na tym, że zawodnicy jeżdżą i skaczą na specjalnych kukiełkach zrobionych z kija i przymocowanej do niego uszytej głowy konia. Można je kupić w internecie lub zrobić samemu przy użyciu produktów z pasmanterii. Co więcej, jak w każdym sporcie, tak i w tej dyscyplinie odbywają się zawody różnego rodzaju, podczas których uczestnicy rywalizują np. w kłusowaniu lub skokach przez przeszkody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli chce się mieć własnego konia... [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 17:42
Czasami zamiłowanie do danego zwierzęcia jest tak duże, że naszym największym marzeniem jest posiadanie jednego. Swoim własnym koniem może cieszyć się już Zosia, o którym opowiedziała Myszce Feli Reporterce. Kiedy kupuje się konia, często jego imię jest już wybrane przez poprzedniego właściciela. Co więcej zaczyna się ono na pierwszą literę imienia żeńskich przodków od strony mamy, których znaleźć można na specjalnej aplikacji.
rozwiń zwiń