Polskie Radio Dzieciom

Ogłaszamy wyniki konkursu "Pomysłowe wakacje" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 07:50
Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom wpłynęło blisko 100 przepięknie wykonanych prac plastycznych wykonanych przez dzieci. Prace te pokazują wspaniały świat dziecka, w którym bardzo ważna jest zabawa i kreatywnie spędzony czas. Mnóstwo prac pokazuje, że dzieci lubią spędzać czas na placu zabaw, w parku czy w ogródku. Nie zabrakło też pomysłów na spędzenie czasu nad morzem, nad jeziorem czy w zoo. Konkurs ten pokazał, że bawić można się wszędzie. 
Poznaj wyniki konkursu Pomysłowe wakacje 2022
Poznaj wyniki konkursu "Pomysłowe wakacje 2022" Foto: PR

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu wakacyjnego i dzielimy się z Państwem wspaniałym talentem plastycznym słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom. Gratulujemy Laureatom i pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie "Pomysłowe wakacje".

"Pomysłowe wakacje" to konkurs, w którym liczą się pomysłowość i kreatywność najmłodszych słuchaczy. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować prace przedstawiające pomysły na spędzanie wolnego czasu, czyli w co się bawić latem i jak można spędzić tegoroczne wakacje. Zasady konkursu były proste: wystarczyło wziąć kartkę, kredki, farby, klej, nożyczki, muszelki, piasek, listki, gałązki lub inne pomoce plastyczno-techniczne i stworzyć pracę. Następnie ją sfotografować i przesłać wraz z wypełnionym formularzem, który znajdujdował się na stronie www.wakacje.polskieradio.pl. Technika i format były dowolne. Prace można było przesyłać do 19 sierpnia. Konkurs skierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. 

Uczestnikom konkursu Polskiego Radia Dzieciom nie zabrakło pomysłowości i kreatywności. Dzieci pokazały nam, że wakacje można spędzić na wiele ciekawych sposobów. Do redakcji spłynęło blisko 100 prac za które serdecznie dziękujemy! Niestety nie możemy nagrodzić wszystkich uczestników. Zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa wybrała 5 prac.

Oto Laureaci konkursu "Pomysłowe wakacje":

Wojciech Mróz, 8 lat – Gliwice
Magdalena Łojek, 7 lat – Krempachy
Mikołaj Najduch, - Kłomnice
Maksymilian Bogdański, 9 lat - Lublin
Marysia Grobelska, 3 lata - Poznań
(Kolejność wymienionych nazwisk jest przypadkowa).

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy Laureatom! 

Posłuchaj
07:25 [DAB]Dzieciom (PCM) 31 sierpień 2022 08_04_38.mp3 Ogłoszenie wyników konkursu "Pomysłowe wakacje" nastąpiło w audycji "Poranek" w PRD_31.08.2022.

Zwycięskie prace zostały opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom w zakładce "Galerie", w mediach społecznościowych stacji oraz w serwisie wakacje.polskieradio.pl 

Posłuchaj
04:11 [DAB]Dzieciom (PCM) 31 sierpień 2022 08_14_50.mp3 Omówienie prac konkursowych_Poranek w PRD_31.08.2022

Zwycięzcy otrzymają gadżety Polskiego Radia Dzieciom oraz będą mieli szansę wzięcia udziału w audycji na żywo. Redakcja skontaktuje się telefonicznie lub milowo z osobami wskazanymi w Oświadczeniu - załączniku do regulaminu.

To nie koniec dobrej zabawy z Polskim Radiem Dzieciom. Już niebawem ogłoszony zostanie kolejny konkurs plastyczny z nagrodami! Zapraszamy!

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Jak spędzić ostatnie dni wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 23:50
Gospodarze "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" spotkali się tydzień przed rozpoczęciem szkoły, by zastanowić się, jak możemy miło spędzić ostatnie dni wakacji bez wyjeżdżania daleko. Przygotujcie długopis i kartkę, a następnie posłuchajcie na jakie pomysły wpadły radiowe zwierzaki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mój świat". Ogłaszamy wyniki konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 09:45
Ogłaszamy wyniki konkursu "Mój świat" na napisanie scenariusza słuchowiska dla dzieci. Na konkurs wpłynęło blisko 200 prac. Zainteresowanie konkursem jest ogromne, co pokazuje, że Autorzy mają potrzebę tworzenia dla dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Konkurs współorganizują Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 
rozwiń zwiń