Polskie Radio Dzieciom

Ogłaszamy wyniki konkursu "Kolorowy piórnik"!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2023 08:00
Polskie Radio Dzieciom ogłasza wyniki konkursu "Kolorowy piórnik". Do redakcji stacji wpłynęło blisko 230 przepięknych prac, za które bardzo dziękujemy! Poniżej przedstawiamy listę Laureatów konkursu. Gratulujemy Laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Konkurs plastyczny dla dzieci. Nagrody czekają. Polskie Radio Dzieciom zaprasza
Konkurs plastyczny dla dzieci. Nagrody czekają. Polskie Radio Dzieciom zaprasza!Foto: PR

Wraz z rozpoczętym rokiem szkolnym, Redakcja stacji zaprosiła dzieci do udziału w konkursie, który zachęcał do spojrzenia na szkołę lub przedszkole w nieco bardziej wnikliwy sposób. 

Już po raz czwarty Polskie Radio Dzieciom zorganizowało konkurs "Kolorowy piórnik". Każdego roku cieszył się on ogromnym zainteresowaniem słuchaczy stacji, dlatego na stałe wpisał się w harmonogram akcji planowanych z myślą o dzieciach w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Daliśmy dzieciom możliwość zaobserwowania ciekawych zakamarków i inspirujących miejsc w ich placówkach i wokół nich. Mógł to być ogród w przedszkolu, kącik czytelniczy albo sala gimnastyczna w szkole lub wiele innych przyjaznych przestrzeni.

Jak wygląda szkoła lub przedszkole naszych słuchaczy? Które miejsce najbardziej sprzyja zabawie lub działaniom kreatywnym czy wyciszeniu? Jakim pasjom uczniowie oddają się na zajęciach dodatkowych? To pytania, które zadaliśmy uczniom i przedszkolakom w konkursie "Kolorowy piórnik" i zaprosiliśmy dzieci do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami oraz do wyrażenia tego poprzez pracę plastyczną.

Dziś nadszedł czas ogłoszenia wyników konkursu. Spośród blisko 230 prac, jakie wpłynęły do redakcji Polskiego Radia Dzieciom, komisja konkursowa, zgodnie z regulaminem, wybrała 5 prac:

LAURACI KONKURSU KOLOROWY PIÓRNIK 2023!!

Aleksander Gudynowski 4 lata - "Moje przedszkole"
Malwina Baron 7 lat - "Biblioteka"
Zofia Wojtowicz 7 lat - "Zawsze się zachwycam, gdy w szkolnej bibliotece czytam"
Liliana Łęska 8 lat – "Lekcja baletu"
Liliana Segit 9 lat – "W szkolnej bibliotece"

Posłuchaj
11:23 [DAB]Dzieciom (PCM) 29 wrzesień 2023 08_01_17.mp3 Ogłoszenie wyników konkursu "Kolorowy piórnik" w Polskim Radiu Dzieciom_Poranek_29.09.2023.

 

  • Technika i format wykonania pracy były dowolne, ale co ważne - praca musiała być wykonana jednym kolorem
    Konkurs skierowany dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat
  • Tematem przewodnim konkursu jest szkoła lub przedszkole i jego wnętrze
  • Sfotografowane prace należało załączyć w formularzu zgłoszeniowym wraz z wypełnionym Oświadczeniem
  • Na prace czekaliśmy do 24 września

NAGRODY

Autorzy zwycięskich prac otrzymają zestawy nagród oraz gadżetów Polskiego Radia Dzieciom.

Aby wysłać pracę konkursową należy wejść na https://kolorowypiornik.polskieradio.pl/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy załączając zdjęcie wykonanej pracy oraz oświadczenie. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM PRZEZ CAŁĄ DOBĘ <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz więcej na temat: zdolności Stworek Potworek
Zobacz także
Czytaj także

Edukacja plastyczna - jak wpływa na rozwój dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 11:20
Aktywność plastyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Mowa tu przede wszystkim o zakresie małej motoryki, integracji sensorycznej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także o uwadze, wyobraźni i kreatywności. Zajęcia plastyczne mają również aspekt poznawczy i wychowawczy oraz walor terapeutyczny. To tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z zajęć plastycznych. Aby czerpać z nich w pełni, ważna jest odpowiednio przeprowadzona edukacja plastyczna – zarówno w szkole, jak i poza nią. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować walizkę na kółkach?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 11:15
Stworek Potworek zaprasza słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom do swojej pracowni artystycznej. Kurs jest przeznaczony dla miłośników podróży i nie tylko! Jesteście ciekawi, jak według naszego mistrza rysunku powinna wyglądać walizka na kółkach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mrówka - rysujemy ją ze Stworkiem Potworkiem. Jak? Zobacz animację

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 11:24
Tym razem Stworek Potworek pokaże Wam, jak za pomocą kółka, jajka, czegoś, co kształtem przypomina żarówkę oraz odnóży i czułków, narysować mrówkę.  
rozwiń zwiń