Polskie Radio Dzieciom

Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 10:57
Miś Michaś i smok Adaś pojechali na wakacje nad jezioro. Czy wiecie, czym basen różni się od jeziora czy morza? Przede wszystkim został stworzony przez człowieka i w zdecydowanej większości przypadków ma równą głębokość w każdym miejscu. Akweny takie jak jeziora i morza stworzyła natura, a to oznacza, że ich głębokość nie jest rozłożona równomiernie - wchodząc do wody, trzeba być bardzo uważnym. Jak zauważa smok Adaś, człowiek tworzy to, co ludziom jest potrzebne, a natura to, co jest piękne.  
Wakacje z Polskim Radiem Dzieciom
Wakacje z Polskim Radiem DzieciomFoto: makalex69/Shutterstock

Michaś i Adaś mieli problem ponieważ chcieli przebrać się w kąpielówki, ale nigdzie nie mogli znaleźć przebieralni. Wokół siebie znaleźli wiele gałęzi. Chyba domyślacie się, co z nich zbudowali? Co więcej, kąpielówki dostali w prezencie od Leszka i Wojtka, ale jeszcze nie zdążyli sprawdzić, jak one wyglądają. Jak myślicie, kto będzie miał żółte kąpielówki w brązowe misie, a kto zielone w pomarańczowe smoki? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista. Znajdziecie ją w audycji "Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.  

Posłuchaj
59:13 2022_07_12 18_00_54_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 12 lipca godz. 18:00

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia

Prowadzi: Leszek Filipowicz, Wojciech Słupiński

Data emisji: 12.07.2022

Godzina emisji: 18:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także